• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Stát Vatikán se otřásá zemětřesením. Za starobylými zdmi církevního státu panuje mlčení. Okna a žaluzie papežského bytu v Santa Marta jsou zavřeny, švýcarská garda střeží vstup, policista hlídá areál...

    8-11-2018 ePortál 104 588 slov zprávy
     
    bergoglio2

    Der Spiegel si vzal na mušku kardinála a papeže Bergoglia



    Titul:  NEPROMLUVÍŠ KŘIVÉHO SVĚDECTVÍ 


     



    Posloužila mu k tomu nám dobře známá Maike Hickon svou obšírnou zprávou v LifeSite News.


    »Na začátku pontifikátu sliboval Bergolgio obnovený katolicismus otevřený vůči světu. Po pěti a půl letech se ocitá uprostřed nesčetných případů zneužití ve své velmi těžké krizi.«


    »Stát Vatikán se otřásá zemětřesením, jehož epicentrum není známé. Za starobylými zdmi církevního státu panuje mlčení. Okna a žaluzie papežského bytu v Santa Marta jsou zavřeny, švýcarská garda střeží vstup, policista hlídá  areál. Centrum církve připomíná pevnost. Jen mimo tyto zavřené brány se biskupové a kardinálové otevírají. Hovoří o tom, co se stalo a co otřásá církví v jejich základech«.


    Velkou část  článku tvoří rozhovory s obětmi klerikálního zneužíváni v argentinské diecézi z doby, kdy ji spravoval Jorge Mario Bergoglio až do svého nástupu do Říma. Spiegel přistoupil k Bergogliovi s neobyčejnou kritičností, ať už se to týká výkonu jeho arcibiskupského úřadu nebo rozporuplných postojů v jeho vedoucím postavení, např. k podávání přijímání protestantům nebo párům v neplatném manželství, a připomíná slova, připisovaná Bergogliovi, jimiž sám vyslovil „obavy, aby nevstoupil do dějin jako někdo, kdo rozpoltil církev“.


    Spiegel připomíná případ P. Inzoliho, kněze, kterého za jeho zneužívání odsoudila italská justice, ale který byl po určité době papežem „omilostněn“ proti výslovnému názoru prefekta kardinála Müllera, dále homosexuální party s drogami pořádané sekretářem kardinála Coccopalmeria, a především skandál s krytím McCarricka. Spiegel si všímá nedůvěryhodných osob, které se těší plné přízni Bergoglia, jako je kardinál Maradiaga a Errazuriz, zapletení do sexulních skandálů, Maradiaga také finančních. A tito muži stále sehrávají významnou roli jako papežovi velcí rádci.


    Tato nemilosrdná a faktická kritika německého časopisu je zajímavá také proto, že představuje pozoruhodnou trhlinu v novinářské solidaritě, jakou mainstreamová média až dosud vůči papeži zachovávala.


    Novináři ze Spiegelu se vypravili do Argentiny a na další místa, aby získali další podklady a zprávy. Hovořili s Julietou Ananzo z La Plata, pohlavně zneužité jedním knězem, který byl přeložen kvůli žalobám o zneužití mladistvých. Julieta kvůli této záležitosti mnoho vytrpěla, musela podstoupit terapii a je nyní členkou sdružení „Síť obětí, které přežily církevní zneužívání“.


    Spiegel píše:


    V roce 2013 krátce po Bergogliově volbě na papežský stolec Julieta Anazco a dalších třicet obětí P. Gimeneze poslalo Bergogliovi dopis, kde popisují, co se jim přihodilo, protože nadále prožívají deprese a nutkání k sebevraždě. Některé z těchto obětí propadly drogám, zatímco P. Gimenez dále klidně sloužil mše svaté a měl kontakty s dětmi.


    Dopis byl odeslán doporučeně v prosinci 2013, po třech týdnech přišlo potvrzení o doručení, ale tím vše končilo. Více ani slova. Obviněný kněz byl přeložen do domova důchodců, kde dále souží mše.


    Der Spiegel dále uvádí:


    V době, kdy byl Bergoglio kardinálem, mnoho obětí zneužívaných v Buenos Aires se na něho obrátilo s prosbou o pomoc. Nikomu z nich však nebylo umožněno, aby se s arcibiskupem setkal. V současné době probíhá 72 procesů proti argentinským kněžím obviněným ze zneužívání.


    Vynikající advokát a obhájce obětí prohlásil: „František je nyní v exilu v Římě, kde našel útočiště a imunitu. V Argentině by se musel zodpovídat, že po celá léta kryl násilníky, kteří zneužívali mladistvé.


    Bergoglio byl po dlouhá léta zpovědníkem P. Grassiho, který byl odsouzen za zneužívání na 15 let odnětí svobody. Bergoglio tehdy nařídil konstruovat kontraproces a očerňoval jeho oběti na tisících stránkách jako lháře, podobně jako to dělal v případě krytí biskupa Barrose v Chile.


    Článek věnovaný kritice současného papeže zabírá v Der Spiegel celých devatenáct stránek.


    Pramen: STILUM CURIAE
     


    https://www.lumendelumine.cz/








    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑