Co se děje v Bruselu a Londýnu? Rvačka o 18,2 miliardy liber, kdy se o ně europoslanci rvou jak koně. Hrůza, že si sníží platy z miliónu měsičně na 750 tisíc je vytáčí do neuvěřitelné extáze, podrazů, špíny a bruselského hnoje.
Částka 18,2 miliardy liber (v přepočtu asi 23,4 miliardy eur) to je to, oč tu běží. Prachy až na prvním místě.
Už půl roku běží urážky na Farage a "brexitáře", že údajně lhali, protože prý Británii nezbyde ročně 23,4 miliardy eur ale méně, V tomto konkrétním případě sleva podle údajů britské vlády přesáhla 4 miliardy liber. (Či dokonce 7 miliard, které se vrací) To ale prý zastánci brexitu ve svých propočtech nezohledňují. Kdo tedy lže? Samozřejmě masmédia protože je to jinak.
Pravda je, že ony 4 miliardy skutečně odečíst brexitáři musí. A oni to udělali. Ale naopak přičetli peníze, které jdou do Bruselu a po odchodu Británie tam zůstanou. Ty daně naopak tají masmédia a lepšolidé, kteří odmítají zveřejňovat fakta a manipulují s Brity, vyvolávají v nich strach a snaží se vše na poslední chvíli brexit zvrátit. O které se jedná?
Příjmy rozpočtu Evropské unie jsou tvořeny vlastními zdroji, které členské státy vybírají jménem EU a převádějí je do společného rozpočtu, a ostatními zdroji. Mezi zdroje rozpočtu patří:
1. tradiční vlastní zdroje
- zemědělské dávky (tj. cla uvalená na dovoz zemědělských produktů)
- dávky z cukru a izoglukózy
- cla z obchodu se třetími zeměmi vybraná podle společného celního tarifu
2. podíl na dani z přidané hodnoty (DPH)
3. podíl z hrubého národního důchodu (HND) členských států
4. ostatní
- poplatky vztahující se k fungování Evropského hospodářského prostoru, poplatky za administrativní činnost institucí, daně z příjmu zaměstnanců institucí ES, pokuty, přebytek rozpočtu z předchozího roku atd.
A toto vše pak bude místo Bruselu opět pro své lidi vybírat Londýn a ty pak může dát na zdravotnictví, dopravu, či sociální dávky. A odhad je, že se jedná přibližně o 4, ve finále o 7 miliardy liber. Fraška?
Takže shrnuto: naši zpravodajové jako Jan Jůn či Bohumil Vostal z Londýna lžou: prostě ta částka platí a brexitáři nelhali. Zato brankář Petr Čech, který v Británii žije dlouhé roky, je hlupák, když na Twitteru napsal: „Vypadá to, že největší rozhodnutí v historii této země se udělalo na základě podvodné kampaně a lží...“ A vůbec netuší, které daně Brusel vybírá a do Londýna se vrátí zpět! Pouze přesné číslo budou vědět až po brexitu! |
A nyní o co skutečně jde: Brusel zoufale chce zachovat své obrovské platy Jourové, Pospíšila a dalších a tak od Británie žádá trest.
Londýn by podle zprávy mohl po svém odchodu z Unie zaplatit okolo 17 miliard eur (455 miliard korun). „Platby až do konce tohoto období bychom mohli nabídnout. Pomohlo by to vyřešit velký krátkodobý problém v jejich rozpočtu,“ připustil člen vlády, aby díky výpalnému mohla Británie odejít.
A o těchto částkách je tvrdý brexit a brexit s dohodou.
"Brexitáři " zuří. Nechápou, proč by měli platit Bruselu ještě dva roky výpalné, když prostě jenom odchází a každý si pojede za své. A nadávají Mayové, že toto tvrdě nezarazila. A chtějí tvrdý brexit bez dohody a ukončení výpalného ze dne na den. Na ulicích ale řvou davy, co žijí z dotací, Poláci, co dělají na černo v Británii a další, kteří se najednou vrací domů včetně naší jedné menšiny a žádají u nás opět byty.
Pro slušné občany Británie a pro slušné, pracovité občany České republiky je tvrdý brexit bez dohody nejsprávnější věcí. Ani my, ani oni na tom neprodělají, ani nevydělají. Ze dne na den se vše propojí a do tří měsíců se zasmějeme. Pokud se to bude prodlužovat, bude se prodlužovat vydírání Bruselem, komandování, vyhrožování a prodělají obě strany pod heslem "ať chcípne sousedovi koza", aby se neměl lépe.
Takže ve vzduchu visí kardinální otázka: musíme zvýšit odvody do Bruselu, abychom jim zaplatili šílené platy, místo aby si je snížili?
Firma Eurosvaz se zmenší ekonomicky o třetinu. A co platy europoslanců a eurokomisařů?
PŘEDEŠLÉ
Británie a Brexit: nejtěžší porážka demokracie v Evropě od roku 1939. Zůstal pouze boj o koryta!