9. dubna 2019 - 08:15
"Vedlejším efektem zvolení Ladislava Jakla do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání je, že jsme se toho hodně dozvěděli. Nikoli však o Jaklovi či poslancích, kteří ho navrhli a zvolili, nýbrž o těch, kteří následně spustili sice očekávatelný, leč přesto neuvěřitelný povyk. Prozrazují tím na sebe víc, než jim může být milé," konstatoval po zvolení Ladislava Jakla do Rady Petr Štěpánek.
"Ladislav Jakl je dlouholetý spolupracovník Václava Klause. V době, kdy byl Klaus prezidentem České republiky, byl Jakl jeho tajemníkem a ředitelem politického odboru Kanceláře prezidenta republiky. Předtím působil jako novinář, po Listopadu byl krátce poslancem České národní rady za Občanské fórum. Bez zajímavosti není ani fakt, že jeho zvolení do Rady pro vysílání je tak trochu návratem pachatele na místo činu, neboť Jakl byl v době ustavení tohoto orgánu prvním vedoucím jeho úřadu. A ještě drobná zajímavost. Ačkoli právě ti druzí mají plná ústa multikulturalismu a ostatní, včetně Jakla, dennodenně nálepkují coby xenofoby, populisty, extremisty a nácky, Jakl se svojí bývalou manželkou adoptoval a vychoval romského chlapce," uvedl Petr Štěpánek.
"Jakl má dlouhodobě konzistentní konzervativní názory, je zásadním kritikem Evropské unie a odpůrcem existence veřejnoprávních médií. Pro své názory má vážné argumenty a umí je používat. Je zcela zřejmé, že právě tohle, totiž Jaklovo umění věci natvrdo pojmenovat, jeho kritikům a nepřátelům vadí nejvíc," má jasno Štěpánek.
"Po Jaklově zvolení se tihle pseudodemokraté, ve skutečnosti ovšem mentální bolševici, opět vyrojili. Sprostý režisér Hřebejk, pornoherec Janda, záchodový rváč Wollner, vždy popletený Honzejk, tragický Fendrych, opilec Šafr a desítky a desítky dalších. Vesměs všechno lidé přisátí na cecíky veřejných rozpočtů, žijící z daní obyčejných lidí, kterými ovšem pohrdají," nešetřil přídavnými jmény, když vyjmenoval kritiky Ladislava Jakla, Petr Štěpánek.
"Jaký z toho plyne závěr? Mezi lidmi z žádné jiné společenské skupiny neexistuje takový rozpor mezi tím, jak vysoké mínění o sobě sami mají, a tím, jací ve skutečnosti opravdu jsou," tvrdí Štěpánek.
"Závěrem si neodpustím vtípek. Nechtěli Štěpánka, dostali Jakla. Ten je ještě horší. Já bych totiž existenci veřejnoprávních médií, kdyby skutečně byla tím, čím být mají, do nedávna akceptoval. Láďa ne. Asi má pravdu. Proč? Protože když je něco nenapravitelné, opravit to prostě nejde. Tahle povedená eurobolševická partička nás o tom přesvědčuje den co den," uzavřel svůj komentář, který nazval Jaklovo neúprosné zrcadlo, Petr Štěpánek.