Výsledky výzkumu ukazují, že jóga je vhodná i pro ty, kteří chtějí snížit hladinu cholesterolu a tělesnou hmotnost a také překonat stres.
„Při chronickém stresu je sympatická nervová soustava přetížená, což může vést k zánětu a zvýšení krevního tlaku,“ uvádí vědec.
Jóga naopak pomáhá minimalizovat negativní následky psychologického přetížení pomocí hlubokého dýchání a uvolnění, vysvětluje odborník. Kromě toho indické praktiky pomáhají zvýšit sebeuvědomění a vnímání signálů vlastního těla.
Věci uvádějí, že existuje mnoho různých druhů jógy a pro pacienty je důležité, aby si na základě konzultace s odborníky zvolili to, co jim nejvíce vyhovuje. Staří lidé a začátečníci musí začínat od nejjednodušších a nejméně náročných cviků. Lidé s nemocným srdcem nebo vysokým tlakem se musí vyhýbat pózám, kdy se hlava nachází níže než srdce,“ zdůrazňuje Mehta.
Jakékoliv cvičení je lepší než žádné cvičení, protože fyzická aktivita, které se člověk bude věnovat a která ho bude bavit, mu bude přinášet ten největší užitek,“ dochází k závěru docentka Harvardské lékařské školy, doktorka Gloria Yehová.