Ukázalo se, že se daná data navzájem shodují. Podle výsledků se teplota zemského povrchu za posledních 15 let na celém světě zvýšila. Přitom nejteplejšími roky v celé historii těchto pozorování se ve vzestupném pořadí staly roky 2016, 2017 a 2015.
Podle vědců monitorování pomocí družic potvrzuje data pozemních stanic, které by mohly poskytovat nepřesné informace kvůli pohybu, systematickým chybám v nástrojích a metodách měření, a také kvůli rozrůstání tzv. tepelných ostrovů. Nové výsledky navíc poukazují na to, že by pozemní pozorování mohlo podceňovat také rychlost teplotních změn v Arktidě.
Vědci tak na základě svých výpočtů tvrdí, pokud tedy nebudou přijata nějaká opatření ke snížení emisí skleníkových plynů, že se do konce století teplota mořské vody v horní vrstvě o tloušťce 2 000 metrů zvýší až o 0,78 stupňů Celsia. To bude mít za následek také zvýšení hladiny moří o dalších 30 centimetrů, ale kvůli tání ledovců se bude měnit také podoba pobřeží. Rostoucí teploty pak budou vyvolávat prudké bouře, hurikány a extrémní srážky.