• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Handelsblatt uvedl, kde Německo zvyšuje svou investiční aktivitu

    19-4-2019 Sputnik CZ 88 273 slov zprávy
     

    Ruská ekonomika prožívá složité časy. To však neodradilo německé společnosti, které investují do ruské ekonomiky stále více peněz, píše německý deník Handelsblatt.



    Podle údajů Spolkové banky činily přímé investice německých podniků do ruské ekonomiky v roce 2018 téměř 3,3 miliard eur. Tyto ukazatele byly vyšší jen v letech 2006–2008. Objem přímých německých investic do Ruska se tak ve srovnání s rokem 2017 zvýšil téměř o 14 %, uvádí autor článku Mathias Brügmann.

    A to není všechno: v roce 2018 se totiž nezvýšily jen investice, ale také objem rusko-německého obchodu, pokračuje novinář. Ten vzrostl o 8,4 % a činil 61,9 miliard eur. Z výpočtů Spolkového statistického úřadu SRN vyplývá, že ve srovnání s rokem 2017 se objem dodávek z Ruské federace do SRN zvýšil o 14, 7 % a představoval kolem 36 miliard eur. Pokud jde o objem německého vývozu do Ruska, ten vzrostl o 0,6 %, tedy na 25,9 miliard eur.



    Podle Brügmanna se podobné „investiční nálady“ německých společností dají vysvětlit celou řadou příčin.

    Za prvé, ten, kdo „chce v Rusku prodávat státu“, musí sám investovat do Ruské federace.


    „Aby získaly velké a výhodné státní zakázky, musí zahraniční podniky vyrábět v Rusku,“ vysvětluje předseda řídící rady Rusko-německé zahraniční obchodní komory Mathias Schepp.


    Za druhé, německé společnosti do Ruska láká ruská měna, která v posledních letech poklesla téměř o polovinu.


    „Slabý rubl činí nové investice do Ruské federace lákavými,“ cituje Mathiase Scheppa autor článku.


    A za třetí, Rusko je přeci jen 140 milionů spotřebitelů, a i nadále má „významný tržní potenciál“, podotýká předseda řídící rady Rusko-německé zahraniční obchodní komory.


    Kromě toho se Mathias Schepp domnívá, že německé podniky, které ruský trh už dobře znají, se zkrátka „nebojí sankcí a politických problémů“.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑