Informuje se, že olovo se nacházelo v nesoucí konstrukci chrámu a jeho věži. Byla provedena analýza koncentrace kovu ve vzduchu a v prachu, kterou dělala policejní laboratoř.
„Výsledky svědčí o přítomnosti olova v některých zónách… konkrétně v místnostech, které mohly být otevřené během požáru a kde se usazoval prach,“ stojí v tiskové zprávě.
Policie doporučuje obyvatelům žijícím nedaleko od chrámu, aby důkladně uklidili, díky tomu zlikvidují nebezpečí plynoucí z olova přítomného v prachu. Policie v současné době nezaregistrovala žádný případ otravy tímto kovem, který byl do vzduchu uvolněn požárem chrámu.
Také se upřesňuje, že do zasažených oblastí „již byl zakázán vstup pro návštěvníky“. Přístup do těchto oblastí „bude umožněn, až se množství olova vrátí k normálu“.
15. dubna došlo k velkému požáru katedrály Notre Dame, kdy shořela střecha a jedna z věží. K požáru mohlo dojít v důsledku oprav. Jak informovali hasiči, struktura chrámu a umělecké předměty a relikvie, které se nacházely v momentu požáru v chrámu, nebyly poškozeny.