„Historie není věda, historie je v davově-“elitárních“ společnostech nástroj řízení.“
„Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost.“ – G. Orwell
Často tento citát o historii zmiňuji a to z toho důvodu, že je velmi důležité pochopit jeho smysl. Zde je totiž řeč o druhé nejvyšší prioritě řízení společenských systémů a supersystémů. O druhém nejúčinnějším prostředku vedení informační války. Představte si, že je zde možnost manipulovat a řídit lidi na základě cíleně deformované interpretace minulosti nebo přímo falšovat minulost. Podle toho, o čem jsou lidi přesvědčení, je lze vytáhnout na demonstrace, nebo nechat sedět doma, stačí k tomu patřičný impuls. Rozdělím chronologické události na dvě kategorie – Dějiny (skutečnost) a historii (co se nám jeví).
Dějiny jsou chronologický sled událostí jak se skutečně udály. Historie je to, co nás učili ve škole, co čteme v knihách a co si máme myslet, že se stalo a proč se to stalo.
Historie nejenže nemusí odrážet skutečný průběh událostí (lze ji falšovat), ale historie přidává i interpretaci toho, co se stalo. Kdo ovládá interpretaci minulosti, ovládá…
Příklad ze současnosti:
Titulek z Aktualne.cz. „Ruský parlament může uznat okupaci ČSSR jako oprávněnou pomoc. Petříček je znepokojen„.
Pravdivý a dokonale manipulativní titulek. Proč manipulativní? Jednoduše předvedu. Komunisté v ČR tvoří v Poslanecké sněmovně zlomek (jako v RF). Nějaký komunistický (ve skutečnosti marxista) poslanec přes svůj klub navrhne znárodnění všech firem v ČR včetně zahraničních a tento návrh zákona pošle do PS (to může). Titulek ve světových médiích: „Český parlament může schválit zákon o znárodnění všech firem v České republice včetně zahraničních firem“… Je to srozumitelné? Kdokoli z nějaké Poslanecké sněmovny může navrhnout nějaký zákon a hezky z toho uděláte třaskavý titulek, že daná sněmovna to může schválit. Ano může.
I nastal tedy povyk veliký ohledně NÁVRHU zákona z péra komunistického (jen podle názvu strany ve skutečnosti sfinský marxista) poslance ruského Parlamentu. Slovenští politici protestují, čeští také. Velké znepokojení, aféra a zlé Rusko se odkopává. Všimněte si, že vždy když je potřeba zhoršit vztahy našich zemí s Ruskem, vytáhne se tento neuralgický bod rok 1968. Z hlediska řízení je totiž jedno, jaké byly skutečné příčiny a průběh a důsledky invaze vojsk Varšavské smlouvy do ČSSR. Důležité je to, co si o tom nyní většinové obyvatelstvo myslí, jaké je nyní převládající infopole, které bylo nadiktováno obyvatelstvu, o této události (která byla součástí širšího a nadnárodního procesu).
Tento návrh zákona už komunistický (opět opakuji že jen podle jména strany, ve skutečnosti antikomunistická marxistická sfině) poslanec přednesl v Dumě v roce 2016 a byl Dumou zamítnut s tím, že vojáci v ČSSR se neúčastnili žádné bojové akce (války) a tudíž nemají nárok na status válečného veterána. Kdo může přednést návrh zákona, který nabíjí infozbraně americké státní elitě a podpindosům u nás? Opět a jen podpindos.
Před několika dny tedy další podpindos (opět z komunistické strany) podal návrh stejného zákona. Nic nového pod Sluncem. V čem je ta past? Podpindosi (většina v Dumě) se neustále snaží zalíbit svým páníčkům americké státní elitě. Přijetím tohoto zákona by ruská Duma deklarovala, že Sovětský svaz vedl válku proti ČSSR. A to je silná káva. Navrhnout tento zákon může jen podpindosník (služebníček americké státní elity). Jedná se tedy o cílenou provokaci, kterou média patřičně ozvučí a je zde kauza.
Vztahy našich zemí k RF se průběžně testuje pravidelnými provokacemi, kdy se tento neuralgický bod rok 1968 vytáhne. GE pomocí formátu V4 a projektu Trojmoří tvoří sanitární koridor, který má dočasně stabilizovat Evropu dokud to bude potřeba. Západní Evropa se hroutí zevnitř vlivem neomarxismu a zvenčí migrací a islamizací. Translatio imperii (přesun řízení) probíhá tedy ze Západní Evropy směrem do Střední (V4) a Východní Evropy. GE ovšem nemají zájem, aby tento projekt „ujel“ směrem k RF (v tomto jsou plány GE a americké státní elity zajedno), vymkl by se jim totiž z pod kontroly, neboť Putin realizuje jinou koncepci globalizace než GE. GE realizují globalizaci s tím, že národy a státy zaniknou v jednolité unifikované beztvaré mase. Putin navrhuje globalizaci (což je objektivní proces ke kterému nutně dojde) s tím, že zůstanou zachovány všechny v současnosti zformované národy a státy, aby se mohly dál rozvíjet.
Zeman v Rusku.
Pamatujete loni na návštěvu Zemana v Rusku? Proběhlo naprosto to samé. Jakýsi novinář na blogu Vesny (nikoli přímo na Vesně, ale na blogu) obhajoval invazi vojsk Varšavské smlouvy. Tento blog vyšel přesně v době, kdy byl Zeman v Rusku a doma za to čelil kritice. Čeští novináři neměli nic jiného na práci, než nonstop sledovat ruské blogy a tak krátce po zveřejnění tohoto blogu novináře Maslovského téměř
ihned reagují česká média. Pochopitelně čistě „náhodou“ na tento blog narazili ihned po jeho zveřejnění. Tehdy tato provokace byla neutralizována a obrácena proti strůjcům této provokace obratným řídícím manévrem. Prezident Zeman tento článek přinesl 22. listopadu na setkání s nejvyšším podpindosem v ranku D. Medveděvem a ten se za článek omluvil.
Důkaz, že nás mají za blbce:
Rozhořčuje vás návrh zákona, že by měli vojáci účastnící se invaze vojsk do ČSSR statut válečných veteránů a tím pádem právo na přídavky k důchodu? Teď si představte, že jistá země už schválila zákon, který přiznává statut válečného veterána a tím pádem příspěvek k důchodu vojákům, kteří brutálně masakrovali civilní obyvatelstvo složené hlavně z Poláků, Čechů, Rusů a Židů. Ano, jedná se o Ukrajinu a banderovce, kteří mají na svědomí přes stotisíc brutálně zavražděných civilistů a bojovali po boku německých nacistů. Oblíbeným „sportem“ těchto banderovských parchantů bylo ostnatým drátem připoutat děti ke stromu. Nechtějte ani vědět, co potkalo těhotné ženy. Byly nějaké protesty z české strany? Jeden z mála, kdo se ozval byl, prezident Zeman s tím, že nemůže Ukrajině gratulovat k takových hrdinům. A reakce?
„Na Zemanovu kritiku reagovala skupina českých ukrajinistů a historiků, včetně historika Davida Svobody z Ústavu pro studium totalitních režimů, ukrajinistky a analytičky think-tanku Evropské hodnoty Lenky Víchové nebo politického geografa Michaela Romancova, kteří v otevřeném dopise Zemanova slova odmítli“ (citace z Wiki).
Něco je asi špatně, že? Vraťte se na začátek tohoto článku a přečtěte si znovu první větu. Je to už jasnější?
Bilderberg, ústup Západu a opinionmakeři.
Tak se nám opět sešla partička, kterou jedni označují za vládce světa a druzí (jako Karl von Kde domof muj) jako partičku, která si jen tak neformálně potlachá u skleničky. Ani jedno ani druhé není pravda. O téhle partičce elitářů by se dalo psát dlouho. Teď pouze zmíním, co zapadá do kontextu tohoto článku. Západ zahájil globální ústup. Každý ústup musí být co nejlépe kryt pořádnou dělostřeleckou palbou (informačními bombami, finančními atd.), aby postupující protivník měl co největší ztráty a ustupující co nejmenší ztráty. O tom se tam radili, když projednávali 11 hlavních témat. A hlavně jak sami sebe a své finanční impéria uchovat ve světě, který se mění.
1. A Stable Strategic Order
2. What Next for Europe?
3. Climate Change and Sustainability
4. China
5. Russia
6. The Future of Capitalism
7. Brexit
8. The Ethics of Artificial Intelligence
9. The Weaponisation of Social Media
10. The Importance of Space
11. Cyber Threats
Jedná se o setkání euroamerických elit. Převládají zástupci byznysu, následují politici a pár intelektuálů. V čem je kontext k mému článku? Tradičně se pozve i pár tzv. opinionmakerů (tvůrců názoru davu). A ti dostávají instrukce, jaké infopole šířit.
Citace z článku na idnes.cz a sami si doplňte kontext a prostudujte ta jména:
„Těm, kteří rozhodují, dělalo společnost několik opinionmakerů a intelektuálních celebrit. Konkrétně britský historik Niall Ferguson, autor životopisu Henryho Kissingera, štamgasta Bilderbergu. A také například šéfredaktorka týdeníku The Economist Zanny Minton Beddoesová a americký historik Timothy Snyder, autor knih Krvavé země a Tyranie, jenž dostal v Česku Cenu Vize 97.“
Můžete být sebeinteligentnější přečíst tuny knih, ale před tím být ovcí na porážku vás to neochrání. Je k tomu třeba i něco více. Znát patřičnou metodologii. Tu naleznete v Koncepci společné bezpečnosti a Dostatečně všeobecné teorii řízení.