• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Zbořil: Už jenom chybí u těch demonstrací nějaká oběť

    14-6-2019 První Zprávy 89 432 slov zprávy
     

    15. června 2019 - 03:20

    Tento týden pokračovaly v krajských městech demonstrace, namířené proti Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi a ministryni spravedlnosti. Jak tvrdí jeden z mladých organizátorů tak jejich cílem je nezávislá justice a vyšetřování, ale zapomíná že už jsme v demokratickém státě, ne před rokem 89. Možná, že cíl těchto demonstrací je převrat, svržení vlády, prezidenta, výměna poslanců ve sněmovně, kteří přijali usnesení o vyšetření privatizací z 90.let, někomu to může určitě vadit



    A co vy na to pane Zbořile?



    „No trochu to tak vypadá, mě zaujal v Lidových novinách sloupek bývalého předsedy České národní rady Milana Uhdeho, kde píše, že už nemůže chodit, ale  srdcem  a postojem  stojí za těmi mladými lidmi, kteří  tyto demonstrace organizují  a že doufá, že dojde k zásadní změně poměrů.  A nezapomeňme, že Milan Uhde je jeden z lidí, kteří se podíleli kdysi na velmi podivné privatizaci knižního velkoobchodu, jakým způsobem byla tato privatizace uskutečněna  a jak se převáděl a tuneloval majetek knižního velkoobchodu  nikoli do rukou Milana Uhdeho, ale jeho paní, tak to by možná stálo za přezkoumání než bude případ promlčen . Protože takových postižených co stojí  v pozadí za těmi  demonstracemi je mnohem více. Desítky podivných privatizátorů se mohou cítit ohroženy právě tím usnesením Poslanecké sněmovny," upozorňuje Zdeněk Zbořil.



    A jestliže tehdy  v roce 2000, 2001 při televizní krizi se mluvilo o manuálu roku 89 , tak tentokrát je to naprosto zjevné . Tentokrát se připravuje tzv. očekávaná změna  politického režimu, o které mluví  Milan Uhde, tak se očekává 17.listopadu na podzim a proto zřejmě se neobjevují  hlavní protagonisté, ale jenom  ti, kteří by měli hrát roli těch rozčilených studentů  z listopadu 89. Jenomže bohužel je starodávnou pravdou, že se dějiny opakují  někdy jako tragédie a někdy jako fraška . A těch lží nebo zřejmých nepravd , vědomých nepravd, které  okolo těch demonstrací slyšíme, těch je nepočítaně. Už jenom chybí na demonstraci brutálně ubitý student Martin Šmíd, což byla smyšlenka roku 89 a nebo zavražděný novinář Kuciak na Slovensku, což bylo přímo podnětem ke svržení vlády, ale to se povedlo jen polovičatě," pokračuje Zdeněk Zbořil .



    Pozor na to, ti, kteří dnes stojí v první řadě těch demonstrací nejsou ti , kteří z té politické změny režimu budou mít hlavní prospěch,“ dodává Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.    











    Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.













    (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)





















    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑