• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Radní Českého rozhlasu Kňourek: Přístup médií k akci na Letné? O nějaké nestrannosti přirozeně nemůže být řeč

    13-7-2019 Sputnik CZ 110 644 slov zprávy
     

    Kňourek se domnívá, že média, především ta z hlavního šturmu, byla od začátku jakýmsi latentním spolupořadatelem těchto akcí. V této souvislosti pak hovořil i o radikalizaci společnosti.


    „Zcela evidentně se svým aktivismem, propagandou a cenzurou jiného názoru podílejí na radikalizaci společnosti, o které tak rády remcají. Opět dominují emoce, ratio se vytrácí,“ domnívá se radní.


    Nestrannost médií?



    Co se týče nestrannosti médií, má Kňourek v této otázce zcela jasno.

    „O nějaké nestrannosti přirozeně nemůže být řeč,“ tvrdí striktně a dále uvádí: „Znám spoustu lidí v různých redakcích, jejich politické názory, a mohu s klidným svědomím prohlásit, že u minimálně 90 procent z nich hraje prim étos takzvané liberální demokracie. Projevuje se až fanatickou afinitou k Bruselu či k NATO, k těm správným politikům a ideologiím, jako jsou multikulturalismus, genderové šílenství či klimatický alarmismus.“


    Dodal, že je přirozené, že každý novinář má své určité preference. Dnes se však dle něj s rozmachem sociálních sítí čeští médiusové hodně rozdováděli. Mají totiž potřebu lidi s odlišným názorem okamžitě zadupat do země. „Je to pro ně jako droga, jejímž výrobcem je nenávist, odpor ke svobodě slova a k demokracii bez přívlastků,“ prohlásil v rozhovoru.





    Za příklad pak v této souvislosti uvedl moderátorku jednoho z nejzprofanovanějších pořadů v České televizi. Té prý nemůže věřit, „že ho dělá objektivně, když veřejně kydá špínu na své neoblíbence, o kterých pak vysílá“. Dále poukazoval na fungování mainstreamu, kde dal za příklad twitterový příspěvek redaktora České televize Jakuba Szántó.

    Kňourek o demonstracích v ČR


    V rozhovoru se pak více rozpovídal i o demonstracích proti českému prezidentovi, premiérovi a ministryni spravedlnosti. Těm totiž byla dle něj v médiích věnována až přílišná pozornost.


    „O protestech proti Babišovi, Zemanovi, Benešové a dalších vinících z lidu, což jsou ti, které si valná část voličů přála, jsme slyšeli snad každou minutu. Rozhovory, ankety, komentáře. Člověk se bál otevřít i olejovky, aby na něj nevybafl ten slavný mladík v hnědém mundúru,“ prozradil.


    Dle jeho názoru tak zřejmě všechny zajímaly demonstrace, ale o takový průvod či demonstraci podporující vlastenectví nebo klasickou rodinu, nikdo v médiích neměl nejmenší zájem. „Vždyť soužití muže a ženy, plození dětí a jejich výchova už vypadly z tempa doby,“ konstatoval.







    Co se týče daných protestů, radní okomentoval také ostré projevy, které na nich pronesli různí umělci. Dle svých slov však na těchto demonstracích „moc umělců nezaregistroval“. Z herců tam podle jeho názoru „v podstatě nebyl nikdo“.

    „Pro mě velká část generace skutečných kumštýřů už bohužel není mezi námi. Pár jich naštěstí ještě zbývá. Ale pány Preisse, Abrháma, Nárožného, Jandáka nebo Sobotu, či paní Janžurovou, Bohdalovou a Šafránkovou jsem tam neviděl. Možná jedinou výjimkou byl pan Svěrák, což mi u této v podstatě protikomunistické demonstrace přišlo s ohledem na jeho minulost komické,“ dodal k účasti slavných tváří na této akci.


    Pokud jde však o jejich projevy, Kňourek uvedl, že ho celá situace pobavila. „Baví mě, jak na pódiu ty bezobsažné kydy čtou z papírku. Musí jim je někdo napsat a pak se modlit, aby to přežvejkali. Z vlastní hlavy nevymyslí nic. Přitom si hrají na sektu vyvolenců hlásajících pod kuratelou erárního chlastu morální apely z karlovarské kašny. Alfou a omegou pro jejich chování jsou peníze,“ dodal závěrem.



    ​V neposlední řadě v rozhovoru zaznělo i to, že si má ředitel České televize Petr Dvořák odnést mimořádný bonus ve výši 2,42 milionu korun. Dále se Kňourek vyjádřil také k tomu, že v pořadu Ondřeje Konráda zazněla tvrdá kritika na adresu stávajícího ministra kultury Antonína Staňka.


    Radní se věnoval také tomu, že jsou veřejnoprávní média často kritizována za nevyváženost zpravodajství i za chabou profesionalitu. Obě tyto věci totiž dle něj spolu souvisí.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑