Takové stanovisko vyjádřila na svém Facebooku. Rovněž na sociální síti zdůraznila, že v současnosti se její kancelář například snaží snížit množství odpadu, který vyprodukuje.
Je známo, že ochranu životního prostředí prezidentka považuje za jednu ze svých klíčových priorit. A hned ukazuje, že pouze slova to nebudou.
„Nechali jsme si zpracovat analýzu a nyní začínáme se sérií školení pro zaměstnankyně a zaměstnance kanceláře, jak předcházet vzniku odpadu a jak ho správně třídit,“ prohlásila hlava slovenského státu.
Navíc Čaputová uvažuje o komplexním ekologickém auditu, šetrnějším cestování a dalších ekologických projektech.
Kromě toho jde v příspěvku o klimatické změny. Prezidentka se domnívá, že zrovna tuto dynamiku symbolizuje i současná vlna veder.
V této souvislosti připomněla, že se Slovensko přihlásilo k dohodě o dosažení uhlíkové neutrality v roce 2050.
„Nejde však jen o velké strategické cíle. Každý z nás může i v malém přispět k tomu, abychom se k životnímu prostředí chovali zodpovědněji a ohleduplněji,“ vyzvala Čaputová.
Na závěr prezidentka vyslovila své plány ohledně perspektiv její činnosti v dané sféře.
„Přeji si, aby byl Prezidentský palác v této oblasti příkladem a inspirací i pro další státní instituce,“ neskrývala naději hlava státu.
Na začátku července média informovala o tom, že Čaputová v Prezidentském paláci v Bratislavě uvítala čínského ministra zahraničí Wanga I, který přijel na Slovensko jednat o zapojení zemí Visegradské čtyřky do Nové Hedvábné stezky. Jedním z dalších témat byla klimatická krize a zmírnění jejích následků. V tomto ohledu Čaputová ocenila přístup asijské země ke snižování emisí.