Na rezortu uvedli, že vojensko-technické dohodnutí mezi prezidentem Srbské republiky Alexandrem Vučićem a prezidentem Ruské federace Vladimirem Putinem se provádí přesně v souladu s dohodnutými termíny.
„Do Srbska dorazilo 10 obrněných transportérů BRDM-2 se sadami náhradních dílů. Během jejich letecké dopravy ruským dopravcem nebyly žádné překážky a veškerá technika byla dodána bezpečně a spolehlivé s ohledem na mezinárodní normy,“ uvádí se ve zprávě ministerstva.
Dříve rumunská média informovala o tom, že úřady země nepovolily transport ruských zbraní pro srbskou armádu po Dunaji. Což prý bylo odůvodněno sankční politikou prosazovanou EU vůči Rusku. Podle médií šlo o zákaz tranzitu 30 tanků a 30 obrněných transportérů. Uvádělo se, že rumunské úřady transport s technikou zadržely, a samotné zbraně konfiskovaly.
Ministerstvo obrany Ruské federace však tyto zprávy popřelo a uvedlo, že informace o zadržení je absolutní lež. Na rezortu dodali, že žádné lodě nebyly poslány k přepravě vojenského vybavení podél Dunaje do Srbska, a zprávy o zadržení ruského transportu označili za absolutní lež.
Vojensko-technická spolupráce je důležitým bodem rusko-srbských vztahů. Na konci prosince 2016 Alexandr Vučić, který tehdy působil jako srbský premiér, informoval o dohodě na dodávku pro ozbrojené síly jeho země šesti stíhaček MiG-29, 30 tanků T-72S a 30 obrněných transportéru BRDM-2. Rusko je mělo předat v rámci vojensko-technické pomoci.
V dubnu 2018 srbský ministr obrany Alexandar Vulin sdělil, že se svým ruským protějškem Sergejem Šojgu projednal možnost dodávek čtyř bitevních vrtulníků Mi-35, čtyř transportních vrtulníků Mi-17, tanků T-72, bojových vozidel pěchoty BMP-2 a dalších zbraní.