V rozhovoru Vyšinský promluvil o tom, že se neustále cítil ve společnosti lidí, kteří si váží profesionální důstojnosti, profesionálních standardů, profesionálních principů.
Uvedl, že v Moskvě nebyl více jak rok a tři měsíce. Během této doby byl ve třech vyšetřovacích věznicích: chersonské, oděské a kyjevské.
Kvůli tomu, že v nejbližší době bude nejspíše hodně mluvit a vystupovat na veřejnosti, si s sebou do Moskvy vzal dva obleky na vystřídání.
Dříve ředitel ukrajinské pobočky informačního portálu RIA Novosti Kirill Vyšinský spolu s ruskými vězni odletěli z kyjevského letiště Boryspil. Na Ukrajinu odletělo letadlo z Moskvy s ukrajinskými vězni. To, že na palubě letadla má být i novinář Kirill Vyšinský, oznámil generální ředitel MIA Rossija segodňa (MIA Rusko dnes) Dmitrij Kiseljov.
Z vyšetřovací vazby Lefortovo vyjely dnes ráno dva autobusy na letiště, v nichž se s velkou pravděpodobností nacházejí ukrajinští vojáci, kteří narušili ruskou mořskou hranici, uvedl korespondent Sputniku z místa událostí. Podle portálu Flightradar ukrajinští vězni již přistáli v Kyjevě.
Vyšinský se nacházel ve vazbě kolem 470 dnů. Soudní řízení na základě paragrafů, z nichž je obviňován, ho teprve čeká. Novinář byl zatčen v Kyjevě 15. května 2018 a po dvou dnech na něj Chersonský městský soud uvalil vazbu. Novináři bylo sděleno podezření z podpory jednostranně vyhlášených republik v Donbasu a z vlastizrady. Na základě tohoto obvinění mu hrozí trest odnětí svobody až na 15 let. Soud osmkrát prodlužoval Vyšinskému vazbu.
Komisařka pro lidská práva v RF Taťjana Moskalkovová několikrát Vyšinského navštívila a byla přítomna na soudním jednání v jeho věci, jednala s ukrajinskou ombudsmankou Ljudmylou Denisovovou. Moskalkovová také prohlašovala, že ruská strana ani jednou neslyšela přesvědčivé důkazy o Vyšinského vině.
Prezident RF označil situaci za bezprecedentní a prohlásil, že Vyšinskyj byl zatčen „za jeho přímou profesionální činnost, za vykonávání své novinářské funkce“. Moskva zaslala Kyjevu protestní nóty s požadavkem, aby bylo zastaveno násilí vůči zástupcům tisku.
Zástupce OBSE pro otázky svobody médií Harlem Désir vyjadřoval vážné znepokojení v souvislosti s činností Kyjeva vůči RIA Novosti Ukrajina. Generální tajemník OBSE Thomas Greminger v rámci komentáře k případu Vyšinského zdůraznil, že všechny členské země organizace se zavázaly pomoci vytvářet podmínky, v jejichž rámci mohou novináři plnit své povinnosti v jiné členské zemi, a proto musí dodržovat mezinárodní normy a nezasahovat do práce médií.