„Dvě rakety z Pásma Gazy byly vypuštěny směrem k izraelským přístavním městům Ašdod a Aškelon. Naštěstí byly obě zachyceny systémem protivzdušné obrany, izraelskou Železnou kupolí,“ píše se ve zprávě.
Tisková služba dodala, že v zóně střely se nacházelo asi půl milionu izraelských občanů. Byl mezi nimi i předseda vlády Benjamin Netanjahu, který pořádal předvolební setkání s aktivisty strany Likud v Ašdodu. Akce se vysílala živě. Netanjahu byl evakuován ze scény do zabezpečené místnosti. Předseda vlády přerušil svou řeč a vyzval aktivisty strany Likud, kteří se shromáždili na předvolebním setkání, aby se uklidnili. O několik minut později se předseda vlády vrátil na scénu a pokračoval ve svém projevu.
V úterý slíbil izraelský premiér ve zvláštním televizním projevu rozšířit izraelskou suverenitu na údolí Jordánu a část západního břehu Jordánu.
Dříve bylo informováno o tom, že nad jižním Libanonem nedaleko města Rafah sestřelila organizace Hizballáh další izraelské bezpilotní letadlo. Izraelské obranné síly oznámily, že dron se v Pásmu Gazy v noci na úterý (10. září) zřítil. Bezpilotní letadlo sestřelili uprostřed nedávné eskalace napětí v regionu.
Nasralláh, šéf Hizballáhu, nedávno oznámil novou fázi útoků na Izrael. Televizní poselství vůdce Hizballáhu přišlo po nové vlně napětí, které vyvolaly útoky izraelských dronů v libanonském vzdušném prostoru. Jeden z nich havaroval poblíž tiskového centra Hizballáhu. Hassan Nasralláh v silném varování pro Izrael sdělil, že v případě, že židovský stát zaútočí na pozice hnutí, všechny izraelské „hranice a síly budou v ohrožení“.
Lídr hnutí Hizballáh říká, že poslední eskalace napětí byla „startem pro novou fázi“. Kromě toho dodal, že hnutí, jež se nachází v Libanonu, „již nemá žádné“ červené linie.
Kromě jiného Nasralláh dodal, že „existuje nová bitevní pole, kde jsou terčem izraelské drony v libanonském vzdušném prostoru“. Lze předpokládat, že tím narážel na situaci z minulého týdne, kdy došlo k havárii dvou izraelských dronů poblíž Bejrútu.
Celkem 34 dní trvala válka mezi Izraelem a Hizballáhem v roce 2006. Poté, co Hizballáh zajal dva izraelské vojáky, provedly izraelské síly invazi do Libanonu. Konfrontace stála více než 1300 životů a skončila zastavením palby, jehož bylo dosaženo pomocí OSN.