„Všiml si někdo kromě mne, že v amerických hrdinských filmech skoro vůbec nevystupují rodiny, mimina nebo staří lidé? Většinou jsou tam bojovníci v plné síle a krásné bojovnice, řekl bych celkem věkově velmi zajímavě specifikovaná skupina herců," zamyslel se poslanec Jiří Kobza ve svém komentáři..
Jiří Kobza
16. září 2019 - 08:25
„Vypadá to, že se snaží prezentovat společnost, že vše leží v rukou mlaďasů, bez role babiček, co se starají o děti a tím i o budoucnost národa!" dodal poslanec SPD.
Jeho pochybnosti o americké společnosti zobrazované ve filmu potvrdil jeden z Kobzových čtenářů.
„Ve filmu Sedm statečných bylo jasně vysvětleno, proč otec rodiny, který má závazek ke své rodině/dětem, už nemůže být ten neohrožený, riskující se svým vlastním životem. Tak to prostě je. Neukotvený mladý muž si musí získat úctu společnosti právě takovým hrdinským činem. Ale není to jen Amerika: i v pohádkách vystupuje jako hrdina svobodný jinoch (občas i dívka), který jde do riskantní situace, a nakonec tváří v tvář smrti vyhraje. Ovšem že na jednoho, kterému se to povedlo a získal třeba princeznu za ženu (a tím pádem už měl zodpovědnost za rodinu), selhala vždycky spousta jiných, kteří v tom boji zahynuli, o tom už se ty pohádky moc nezmiňují," upřesnil diskutující na facebookovém profilu.