• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Ben Kuras si nebral servítky: Obama je radikál, svou politikou v islámském světě záměrně poškodil Západ

    16-9-2019 Sputnik CZ 141 434 slov zprávy
     

    Kuras v rozhovoru shrnul výsledky americké politiky na Blízkém východě. Podle něj export demokracie do tamních zemí byl jednou z největších chyb, kterých se dopustil Západ v 21. století. Podle něj je v islámu demokracie „dílem neznabohů, které věrní věřící mají Alláhem danou povinnost zlikvidovat“.


    „Kdysi, myslím zrovna v době 9/11, jsem četl analýzu stavu západních rozvědek, tedy hlavně CIA, z níž vycházelo najevo, že zatímco měli spousty skvělých odborníků na komunismus, zanedbali studium islámu, protože jej tehdy pokládali spíš za spojence proti komunismu,“ říká Kuras.



    „Kdyby víc studovali islámskou ideologii a historii, dozvěděli by se, že mír podle islámské definice neznamená, jako pro Západ, smíření protivníků za vzájemně přijatelných nebo férových podmínek jako v byznysu, nýbrž totální vítězství islámu nad všemi ostatními a jejich absolutní poddání. Vše ostatní je jen dočasné příměří z taktických důvodů,“ tvrdí spisovatel.



    Podle něj hlavní roli v destabilizaci Blízkého východu sehrál právě Obama. Kuras je přesvědčený, že to udělal zcela záměrně, aby poškodil Západ.

    „Jeho prezidentská politika vůči islámskému světu byla tím zásadním prvkem, který tuto část světa proměnil z totalitních – ale poměrně klidných a k Západu vstřícných režimů – v nekontrolovatelné peklo těch nejvražednějších bojůvek řídících se těmi nejvražednějšími verši, jaké se v Koránu dají najít. A že to nedělal z blbosti, nýbrž záměrně, ke škodě Západu,“ míní Kuras.


    Dále připomíná, že během svého studia byl Obama velmi ovlivněn americkým spisovatelem Saulem Alinským a jeho knihou Pravidla pro radikály. V ní buduje strategii, jak organizovat komunity s nízkými příjmy, aby získaly politickou, ekonomickou a právní moc.


    „Obama je ideologický muslim radikalizovaný trockistickou strategií svého učitele Saula Alinskyho, jejímž cílem byla nikoli násilná revoluce, nýbrž nenápadné pronikání do mocenských struktur a jejich ovládnutí,“ tvrdí Kuras.




    Řada dnešních demokratů se rovněž inspirovala jeho učením a spolu s částí zaměstnanců státní správy vytvořili takzvaný hluboký stát, který skutečně řídí Spojené státy.

    „K jeho přímým žákům patřili i Bernie Sanders a Hillary Clintonová. Dnes s tisícovkami dalších ovládají Demokratickou stranu a velkou část státních institucí, jíž se přezdívá „deep state“ čili hluboký stát, rozuměj stát do hloubky prorostlý,“ říká spisovatel.


    O existenci hlubokého státu mluví například i Donald Trump. Označuje tak část státního aparátu, který se mu snažil zabránit vyhrát americké volby a dnes bojkotuje jeho politiku.



    V březnu 2011 Obama spolu se spojenci ze Severoatlantické aliance odstartoval letecké útoky proti Libyi, kde předtím vypukla občanská válka. Po sedmi měsících bombardování se povstalcům za podpory západních zemí podařilo svrhnout režim Muammara Kaddáfího. Následně se země propadla do chaosu a Evropu postihla rozsáhlá migrační vlna. Obama rovněž podporoval povstalce v Sýrii v boji proti prezidentu Bašáru Asadovi.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑