Podle slov vědců je taková technologie proveditelná z technického a ekonomického hlediska pomocí nástrojů a materiálů, které má v současné chvíli lidstvo k dispozici. Předností mostu či „kosmické linky“ je to, že bude obíhat kolem Země pouze jednou za měsíc, což znamená menší zatížení ze strany odstředivé síly.
Samotná konstrukce se nebude dotýkat zemského povrchu, ale bude se nacházet ve výšce 42 164 kilometrů nad ním. Umožní volný pohyb z oběžné dráhy země na povrch Měsíce a sníží potřebné množství paliva na třetinu ze současných hodnot. Podle vědců by měl být ke stavbě mostu použit materiál typu uhlíkového vlákna Zylon.
V bodě Lagrange, kde jsou gravitační síly Země a Měsíce vyvážené, je možné postavit „základnu“ k provádění experimentů, vypouštění sond a také pro vytvoření další stability celé konstrukce.
USA zavedly sankce proti íránským kosmickým agenturám, informovalo americké ministerstvo financí. Podle Američanů jsou technologie pro vojenské rakety identické s technologiemi civilního vesmírného programu.
Pod sankce se dostal výzkumný institut astronautiky, kosmické agentury a íránské centrum výzkumu kosmu.
USA dříve zavedly řadu sankcí proti Íránu za program vytváření balistických raket. Vojenské a kosmické rakety jsou v mnohém stejné z pohledu technologií a jejich stavby.
Jak vysvětlil americký ministr zahraničních věcí Mike Pompeo v prohlášení, které rozšířila tisková služba amerického ministerstva zahraničí v úterý, „zavedení sankcí proti íránské civilní kosmické agentuře je podmíněno její aktivitou ve věci podpory a rozvoje balistického raketového programu“.