Obvinění na Johnsonovu adresu prostuduje nezávislý Úřad policejního dohledu (IOPC). Londýnské shromáždění vyzvalo premiéra, aby věc vysvětlil, uvádí BBC News.
Jde o vztah politika s americkou podnikatelkou Jennifer Arcuriovou, která údajně během primátorství Borise Johnsona dostala 155 tisíc dolarů jako státní granty na rozvoj svého byznysu.
Johnson však prohlásil, že ve své funkci primátora vždy jednal „v plném souladu s pravidly“.
25. září Boris Johnson urychleně opustil New York, kde se účastnil zasedání Valného shromáždění OSN, a vrátil se do Velké Británie na mimořádné zasedání Dolní sněmovny, která mu vyhrožuje hlasováním o nedůvěře.
V loňském roce se Johnson zodpovídal před Londýnským shromážděním za stavbu pěšího mostu se zahradou přes řeku Temži. Projekt nebyl realizován, ale bylo utraceno několik desítek milionů liber šterlinků.
Dříve bylo informováno o tom, že nejvyšší soud Spojeného království v úterý rozhodl, že dvoutýdenní přestávka v zasedání britského parlamentu je nezákonná. Příslušné rozhodnutí dříve podepsala královna.
Premiér Boris Johnson svým zvláštním nařízením přerušil zasedání britského parlamentu počínaje druhým zářijovým týdnem. Přestávka měla trvat až do 14. října.
Ačkoli přestávka v zasedání parlamentu není v Británii neobvyklá, kritiku vyvolala její mimořádně dlouhá doba. Odpůrci Johnsona se domnívali, že se jedná o snahu, jak prosadit brexit bez dohody.
Nejvyšší soud jim dal zapravdu. Jeho předsedkyně Brenda Haleová prohlásila, že Johnsonovo rozhodnutí bylo od počátku neplatné. Podle Haleové úterní rozhodnutí přijalo všech 11 soudců jednomyslně. Zasedání parlamentu má být obnoveno co nejdříve.