„Živnostníci zaplatí na platbách do systému zdravotního pojištění méně, než z toho systému čerpají a zdravotní péče o živnostníky je dnes dotována z odvodů zaměstnanců,“ řekl Sobotka. Politika dneška je založena na popírání faktů, umělém vytváření mylných premis a následném nabízení zdánlivých řešení, poskytujících iluzi spravedlivějšího světa. Nutno dodat, že to není trestné.
Pokud uvedete někoho v omyl a ten v důsledku toho omylu utrpí újmu, když z vámi poskytnutých informací vyjde při svém dalším rozhodování, velmi pravděpodobně stanete před soudem. Když připravíte někoho o jeho majetek tím, že ho podvedete sdělením informací, na základě kterých vám s důvěrou svěří dokonce pravomoc jednat jeho jménem, stanete velmi pravděpodobně před soudem. Když veřejně slíbíte jinému něco zajistit, strpět, odmítnout nebo zaplatit, a ten na základě toho přijme nějaké vůči vámi deklarovanému závazku vstřícné kroky, lze se tohoto plnění domáhat soudní cestou, kdybyste náhodou dělali, že si nevzpomínáte. Když jinému pod pohrůžkou nějaké újmy zcizíte peníze, skončíte před soudem. Na všechno z výše uvedeného zapomeňte, když jde o politiku. Nic z toho není vymahatelné. V politice se musíte spoléhat jen na morálku. Nic jiného se nepočítá.
Jednou ze základních součástí morálky je nelhat. „Lež je typ klamu mající formu nepravdivého výroku, zpravidla s vědomým záměrem oklamat druhé za účelem získání nějaké výhody…“ „Lhát znamená tvrdit něco, o čemž mluvčí nebo pisatel ví, že je nepravdivé, nebo o čem nemá rozumný důvod se domnívat, že je pravdivé, přičemž to vydává za pravdu buď sobě, nebo jiným.“ Co si o morálce myslí premiér Sobotka? Michalu Haškovi jednou ve sněmovně napsal SMS: „Libi se mi myslenka Moralni reformy a jsem presvedcen o jeji nalehavosti. Souhlasim s tebou, je cas bezodkladne opustit nase tradicni chovani a zacit se venovat smysluplne politice…“
S tím, že živnostníci odvádějí na zdravotní daň (žádné pojištění to není, jen se to tak má tvářit, aby se už teď vysoké daně nezdály lidem moc vysoké před tím, než je zvýší) méně, než zaměstnanci, přišel příspěvkový odborářský parazit Středula. Zaměstnanci prý platí živnostníkům zdravotní péči. Teď si tuhle lež osvojil dokonce premiér vlády a chce tuto daň živnostníkům zvýšit. Podle dosavadních zjištění serveru podnikatel.cz, který získal data od Všeobecné zdravotní pojišťovny a Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, však platí živnostníci na zdravotní daň víc, než na péči sami vyčerpají. V případě VZP je to dokonce dvojnásobek.
Politika dneška je založena na popírání faktů, umělém vytváření mylných premis a následném nabízení zdánlivých řešení, poskytujících iluzi spravedlivějšího světa. Představitelé tohoto pojetí politiky by však měli alespoň držet hubu, premiéra nevyjímaje, pokud jde o morálku jiných, zejména pak těch, z jejichž peněz jsou placeni. Ani pes nekouše do ruky, která ho krmí.
Zdroj: Blog autora