Dotazník dneska „vyplňoval“ v některých očích kontroverzní a v jiných očích hrdinný bojovník za práva otců. Úmyslně neuvádíme aktivista, jelikož pan Jiří Fiala ze sdružení K 213 je opravdu bojovníkem. V očích některých aktivistů je dokonce chápan jako novodobý justiční vězeň, či oběť zvůle zlých a odporných soudců, kteří v rámci jakési své nezávislosti měli opanovat soudní systém a vytvořit tak virtuální realitu rodinného práva, kde především vagíny v talárech rozhodovaly o osudech dětí, tak že otec měl jen povinnosti platit výživné, ale žádná práva na styk s dětmi.
Předseda sdružení otců Jiří Fiala byl odsouzen za demonstraci, kdy se dožadoval svých základních lidských práv – dožadoval se jen jednoho, chtěl se setkat se svými dětmi. To soudy posuzují jako pohrdání soudem a výtržnictví. Ano, v takové době to žijeme, kdy soudce je nadčlověk a člověk je pro něj jen červ. „Obvodní soud pro Prahu 2 uznal tři členy sdružení otců K213 vinné z pohrdání soudem a výtržnictví. Na začátku dubna blokovali přístup do jednací síně na protest proti tomu, že jim nebyl umožněn styk s dětmi. Předseda sdružení Jiří Fiala dostal dva měsíce nepodmíněně, ostatní vyvázli s podmínkou,“ informoval dne 29. dubna 2008 server novinky.cz.
To pěkně také popisují novinky.cz: „Muži se letos 8. dubna v budově pražského městského soudu postavila před dveře síně 174 a po celou dobu protestu se drželi za ruce. Na dveře místnosti předtím nalepili výzvu, aby soud respektoval evropská soudní rozhodnutí.“ Domáhali se lidských práv, tak byli odsouzeni zrůdami, které ukradli lidu justici, soudy a spravedlnost.
Soustavné pronásledování justicí vyvrcholilo ve čtyřech bezdůvodných vazebních uvězněních (2003 – údajný únos syna, 2006 – dotaz na soudkyni Svobodovou, proč nemůže vídat svoje děti, 2010 – dvouměsíční vazba před volbami, údajně kvůli blokádě státního zastupitelství v Nymburce, ve skutečnosti aby neohrožoval kandidaturu ODS, především pak Petra Nečase, kterého dobře zná z blokád jeho úřadu, jež proběhly o dva roky dříve, 2011 – pro návštěvu soudního jednání, které chtěla justice před veřejností utajit, což se jí nepodařilo, a proto napadla p. Fialu na chodbě soudu při odchodu z jednání Justiční stráž, což bylo označeno za „útok na úřední osobu“) a jednom částečném výkonu trestu (za skok se spisem z okna soudu v březnu 2009, kdy sdružení K 213 zbavilo funkce soudce Kryštofa Janka a zabavilo mu opatrovnický spis, který měl vyřizovat, neboť nebyl schopen zohlednit a vykonat pro něj závazné rozhodnutí ESLP) – ve věznici Nové Sedlo, 5 měsíců v r. 2011, propuštěn 3.11. 2011, po zrušení rozsudku Nejvyšším soudem ČR. Na tomto trestním stíhání je obzvláště paradoxní, že Kryštofa Janka zbavilo samo vedení soudu funkce soudce jen o měsíc později, takže sdružení K 213 zde vlastně předběhlo (o měsíc) vývoji – za což je tedy p. Fiala již 3 roky trestně stíhán. Informoval web k214.cz dne 10. září 2010.
„Jiří Fiala mne kontaktoval v momentu, kdy zjistil, že Policie ČR na jeho osobu vyhlásila pátrání. Problém byl v tom, že ve vyhlášeném pátrání nebyla žádná zmínka o důvodu, což je ale poněkud neobvyklé. J. Fiala tak nevěděl co je příčinou a obával se proto nějaké formy justiční zvůle, kterou již několik let podle svých slov systematicky trpí. Již dříve jsem mu navrhl vystoupení v Dotazníku a tak jsem nyní souhlasil jsem s natočením Dotazníku pro Jiřího Fialu, aby mohl poskytnout své autentické svědectví a názor na Českou justici.
Dále jsem se pokusil zjistit co se děje. Bylo mi nakonec telefonicky doporučeno, abych J. Fialu vyzval k vzdání se Policii ČR. To jsem učinil, ale mám z takového vývoje situace velmi smíšené pocity.
Jiří Fiala nyní neví co bude dál a rozhodl se přejít do ilegality…“ komentuje na webu Debatního klubu Alexandr Vojta vznik dnešního dílu jeho dokumentárního pořadu.
© 2015 | Studio Kolektif | Dotazník pro…
Index: