• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Dobrá zpráva nejen pro Angelinu Jolie: První transplantace hlavy na spadnutí. Feministky, gayové i pedofilové jásají

    21-4-2015 Svobodné Noviny 534 912 slov zprávy
     


    Ondřej Höppner se hodlal zbavit noční můry, ale místo toho pochopil, že lidská šílenost nezná mezí, nejen pro to, že už i šílenství je ve „vyspělé kapitalistické společnosti“ pokládáno za normální, ba dokonce pokrokové… Přiznám se, že od chvíle, když jsem si tu zprávu přečetl, straší mě i když bdím. Zněla:„Italský chirurg Sergio Canavero tvrdí, že do dvou let transplantuje lidskou hlavu na tělo dárce.“






    Angelina Jolie

    Angelina Jolie



    Když jsem se o tom chystal sepsat článek, který mě měl pomoci zbavit se noční můry tím, že se o ni podělím, chtěl jsem ho pojmout jako žertovný, částečně psychadelický výlet do světa oblud a rozmazlených hollywoodských hvězd. Záhy jsem však zjistil, že jde o záležitost mnohem vážnější a děsivější



    Osa Barnard – Jolie – Canavero


    Tady není řeč o nějakém piplání se v kádince s buňkami, ale o drsnou výměnu kus za kus. Je zřejmé, že „Frankenstein“ nebo český film „Pane, vy jste vdova“ vystupují ze stínu fikce, určené pro pouhé pobavení publika, a stávají se vizí, jejichž obrysy již vystupují z mlh.


    Propagátorka transplantací herečka Angelina Jolie, která si už nechala vyměnit obě ňadra a odstranit vaječníky, s napětím vyhlíží, jak se situace vyvine. Ona a její manžel Brad Pitt dostali od novinářů žertovnou přezdívku „Bradgelina. A to ještě netušili, že nemusí jít jen o slovní hříčku.



    Dokror Cristiaan Barnard z Jižní Afriky, který provedl v roce 1967 jako první v historii úspěšnou transplantaci lidského srdce, říká: „Výměnu srdce také mnozí považovali za utopii a tvrdili o mně, že jsem blázen.“


    Italský chirurg Sergio Canavero si už brousí pilku. Má skoro všechno, co potřebuje. Hlavu, zkušenosti s testy na zvířatech, šikovné ruce, pilku, chuť do práce a prý i peníze, byť ne ještě dost (potřebuje 300 milionů korun).


    Vysavač a opice


    Dárcem hlavy je ruský počítačový expert Valerij Spiridonov (30), který trpí nevyléčitelnou chorobou, podobnou jako „hollywoodský“ britský astrofyzik Stephen Hawking (73). Odumírá mu svalstvo po celém těle a přestože je duševně bystrý, lékaři mu dávají jen několik let života.


    Dárce těla zatím chybí, ale kdo ví, možná je to někdo z nás, jen o tom ještě nevíme. Ti ztepilejší by proto asi měli zbystřit.


    Několik lékařských kolegů sice už označilo Canavera za blázna, jiní ale raději obezřetně vyčkávají a nic neříkají. Na jejich slova proto, jako známo, dojde. I pokud je pravda, že klíčový problém operace, totiž srůst míchy, Canavero podle svých slov již vyřešil a odkazuje na úspěšné pokusy na zvířatech.


    Ostatně, na této z kloubů vymknuté planetě se ve stínu bouřlivých historických událostí jako byly světové války, let na Měsíc, nebo vynález vysavače, prohánělo mimo zorné pole pozornosti lidstva již několik myší, psů a opic s nejméně jednou přišitou hlavou.


    Vesele kousající Kerberos


    První doložená operace na téma „Proč jen jednu, když mohou být dvě“ se uskutečnila dokonce už v roce 1956. Ruskému vědci Vladimíru Děmichovovi se podařilo stvořit dvouhlavého psa tím nejjednodušším způsobem: Chytil dva psy, prvnímu uřezal hlavu a přišil ji na záda tomu druhému. Tak vznikl jeden pes se dvěma hlavami (viz obrázek) a jedno tělo bez.



    Dvouhlavý pes

    Dvouhlavý pes



    Transplantační věda tehdy byla ještě v plenkách, lidstvo nemělo supermoderní americké operační sály, kde dnes vládne mág Pomahač, který vám přišije nový obličej jen to fikne. Podle svědků se měl tvor, stvořený ruským vědcem, čile k světu, přičemž především štěně prý nic neztratilo ze své hravosti.


    Již v laboratoři podle svědků vykazovalo „radost ze života“, která se mimo jiné projevovala tím, že pokousalo několik lékařů a dokonce si i trouflo na druhou hlavu, tedy vlčáka, původně výsadního majitele těla. První Kerberos žil šest dní.


    Doktor Děmichov provedl v roce 1968 další podobnou operaci: Na tělo většího psa (vlčáka) přišil hlavu menšího. Tvor přežil 38 dní, pak ho vycpali a vystavili v muzeu v Rize, kde je dodnes.


    Opice s transplantovanou hlavou, stvořená v laboratoři pomocí jehly a nitě prý viděla a slyšela. Dokonce prý uměla rozeznat barvy. Nemohla se však hýbat, protože jí nesrostla mícha.


    Řezat tu havěť


    Jak chce vlastně Canavero tu rošádu provést? Chystá se k tomu použít důmyslný systém hadiček, mrazicích boxů, elektrošoků a ostrých pilek. Dodejme, že bude potřebovat i širší operační stůl, aby se na něj vešli dva lidé. Jeden, který vypadá jako živý, ale dočasně spí, a druhý, který vypadá jako živý a usnul navěky.


    Náhradní těla, či dokonce jejich výměna, otevírá nové možnosti. Když už láska na celý život, tak proč ne v těle své „drahé polovičky“? Lze si představit větší důkaz lásky?


    Možnost výměny hlavy jistě ocení i příznivci bodybuildingu: Z dálky se tělo formuje mnohem lépe. Šup na provizorní tělo, zformovat postavu původního a hop tam zpátky. A když k tomu přidáme klonování, nelze vyloučit ani dlouhověkost, či dokonce spotřebitelskou nesmrtelnost. V mládí si necháme naklonovat tělo, kterým pak na stará kolena nahradíme své opotřebované. Hlava zůstane stejná.


    Canavero jistě brzy získá rutinu a své umění naučí další chirurgy. Výměna hlavy bude něčím tak banálním a běžným jako je dnes operace slepého střeva nebo nový nos. „Přejete si výměnu po částech, nebo to vezmeme z gruntu?“ Pro ženy tak bude brzy zcela běžné zaskočit ráno ke kadeřníkovi a večer ke katovi.


    Pokrok na cestě ke světlým zítřkům prostě nezastavíš. Výměna těl rozváže ruce feministkám v jejich boji o popření rozdílů mezi muži a ženami. Hlavy už nebude třeba stínat, ale vyměňovat, a to ve jménu pokroku a politické korektosti. Zapoměňte na opice, svět se promění v jedno velké bio-lego.


    Věděl to už český klasik: „Řezat, řezat, řezat tu havěť, žádnou nešetřit…“


    Převzato z Protiproud.cz


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑