• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Koronavirus a rouškové farizejství

    18-3-2020 První Zprávy 94 876 slov zprávy
     

    18. března 2020 - 07:20




    Ale všechno je poněkud jinak, upozorňuje František Roček v komentáři pro Prvnizpravy.cz.



    Zrcadlem hysterie budiž Hongkong



    Kvikot opozice, že vláda zanedbala nákup náhubků pro človíčky, je doslova mezinárodní. Takto účelově ječí vůči vládě opozičníci v řadě zemí.



    Nikdo nemůže popřít, že Hongkong pracuje v autonomním demokratickém režimu nezávislém na Číně, což je zaručeno smlouvou s Velkou Británií. Na Hongkongu lze ukázat, že co se děje u nás, se dělo i tam.



    Pokud Babiš na kritiku, že nejsou roušky a respirátory, řekl: „nejsou v celé Evropě,“ řekl totéž, co řekl již před měsícem a půl v Hongkongu tamní ministr obchodu Edward Yau Tang-wah. Ministr 30. ledna na téma jak vyřešit potíže s dodávkami, řekl: „Na celém světě je nedostatek masek." (9. února, 2020)


    Proto klíčové slovo čtvrtletí pro zdravotníky je „nedostatek“.



    V té době zuřila koronavirová bouře v Číně a v jejím nejbližším okolí, a veškeré dodávky těchto prostředků Čína spotřebovávala sama, a nakupovala i v zahraničí co sehnala.



    Na to upozornil 17. března v ČT podvečer v interview Jan Kvaček, ředitel nemocnice Na Bulovce. Upozornil, že shánět tehdy tento materiál by mohli někteří považovat za zbytečnou paniku a teď to někteří považují zase za pozdní opatření.

    Systémová demokratická bažina



    Začátkem února 2020 na pár dnů bylo v módě uvažování jak vyhovět čínské žádosti o humanitární pomoc kvůli šíření nového koronaviru. Tehdy opozice považovala Babiše za strupatou mrchu, protože ČR podle premiéra potřebuje své zásoby ponechat pro tuzemský případ potřeby. Proto nic nepošleme.



    Babišova slova ihned vyvolala kritiku některých blbců - politiků a blbců internetových na sociálních sítích. Proto Babiš večer rychle řekl, že ČR poskytne Číně finanční pomoc a vyzve humanitární organizace k pořádání sbírek.



    Ať si najdou v médiích čtenáři články o tom kdo v jakém kraji a která organizace byli tak hloupí, že poslali do Číny roušky, rukavice atp. Babiš nechtěl poslat nic, věděl proč. Naivní idioti poslali, jako by nestačili poslat peníze, a teď tyto ochranné pomůcky chybí.



    Zajímavé je, že v interview ředitel Jan Kvaček na otázku, zda má nemocnice dost vybavení řekl, že ano, i proto, že dostali materiál, který původně měl být odeslán do Číny.



    Proto připomenu slova jednoho politického komedianta:
    „Mám vůči komunistickému režimu v Číně mnoho výhrad, ale myslím si, že byť by naše pomoc byla skromná, tak bychom pomoci měli. Nesouhlasím s názorem premiéra Andreje Babiše, že sami máme málo, a tak vůbec nepomůžeme,“ napsal předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.



    Přitom v ČR nastala doba, kdy lidé ze strachu před koronavirem vykoupili roušky v lékárnách, ačkoliv podle odborníků před nákazou nechrání. Lidé jsou utěšováni tím, že se o něco zmenší nebezpečí, že koronavirový občan na vás prskne kapénky plné nadrženého koronaviru.



    Jde spíše o psychologické milosrdenství, když si dá člověk náhubek zvaný rouška. To potvrdil i „skandál“ ve špitálu Na Bulovce. Cituji: „Nepodporujte nesmyslné nošení roušek, stejně vás neochrání, stojí v e-mailu, který v pondělí dostaly sestry v pražské Nemocnici Na Bulovce od vedoucí hygieny a epidemiologie Hany Bláhové. Její doporučení hájí i ředitel nemocnice Jan Kvaček s tím, že je to v souladu s přístupem Světové zdravotnické organizace (WHO). Doporučení vlády všem občanům je přitom zcela opačné,“ napsaly 17. března novinky.cz.



    Babiše chytil psotník a požaduje okamžité odvolání Kvačka. Ale ministr pomalého umírání Vojtěch prý ředitele Kvačka neodvolá, protože felčaři za ředitelem stojí. Takové byly informace z večera v úterý 17. března.



    Dokazuje to bezmocnost, nejistotu, kterou nespraví ani Babiš ani mravokárně kecy opozice.

    Na začátku byl optimismus



    Samozřejmě, že v Hongkongu se objevila hysterie již během prvních pár dnů, když do města dorazil korona - hnus (podobně jako v Česko – Moravsku).



    Viz 7. leden 2020: „… poptávka po obličejových maskách prudce stoupá … a vláda popírá obvinění, že skladovala bezpečnostní vybavení pro vnitřní použití.



    Místní mediální zdroje naznačují, že vláda shromáždila až 100 milionů roušek, což způsobuje nedostatek na trhu. Vláda ale popírá obvinění. Uvedla, že získala měsíční průměr 1,1 milionu obličejových roušek vyrobených vězni v Hongkongu a rozdala „téměř stejné“ množství…“

    V prvních dnech koronavirového božího dopuštění byl slyšet z české vlády opatrný optimismus, že by ochranné pomůcky mohly zatím stačit na první období. V jednání byly dodávky ze zahraničí, které se ale neuskutečnily nebo zpozdily.



    To mi připomnělo optimismus v Hongkongu, kde vláda v prohlášení uvedla 8. ledna 2020: „Pokud jde o osobní ochranné prostředky, jako jsou chirurgické roušky a masky N95, současná zásoba je dostatečná pro spotřebu alespoň tří měsíců. Mezitím bude Nemocniční úřad (HA) udržovat úzké vztahy s dodavateli, aby zajistil udržitelné dodávky ochranných prostředků.“



    Vláda Hongkongu v té době rovněž uvedla, že pro udržení provozu různých komunálních podniků či agentur bylo zajištěno pro zaměstnance 10 milionů roušek.



    Ale to všechno bylo málo, protože když se objevila obava z nového viru, a každý by měl mít roušku, veškeré zásoby vlády i obchodníků byly jen velmi omezené až nedostatečné. To se týkalo a týká asijského Hongkongu stejně jako středoevropské České republiky.

    Smířlivý pláč




    Proto sliby Babiše chápu a přihlouplé štěkání opozice také chápu.



    Prostě nic jiného dělat nemohou, protože vlastně nemohou dělat nic více, než dělají všude jinde: Stále jenom improvizovat  a případně i improvizovaně improvizovat. Někdo tomu může říkat i projektování opatření…  

    (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)









    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑