„Když propukla sametová revoluce, doslova se vylil oceán lidské kreativity. Ulice i výkladní skříně zaplavily tisíce úžasných, vtipných, úderných hesel a textů. To vše na plakátech či transparentech, které lidé spontánně vyráběli na koleněm" zavzpomínal na facebookovém profilu Petr Štěpánek.
Petr Štěpánek, komentátor současného dění
29. března 2020 - 08:43
„Podobné je to se spontánností některých akcí, když jsme kvůli protivirovým opatřením omezení na pohybu a zavření doma. Slzy do očí nám vhánějí některá videa ze sociálních sítí. Třeba ta z těžce zkoušené Itálie, kdy starý pán na balkóně zpívá árii z opery, za což se mu záhy dostane potlesku z ulice i ostatních balkónů. Nebo když lidé vytáhnou harmoniky a tamburíny a stejně spontánně z oken a balkónů spolu zpívají oblíbené písně nebo hymnu. Taková lidská vzájemnost je opravdu dojemná a posilující," píše se dál ve Štěpánkově komentáři.
„Přičtěme k tomu ještě, že ten marketér již dávno není oním všeobecně milovaným vypravěčem, jímž kdysi býval, nýbrž spacákovým aktivistou a profláklým chvilkařem z nechvalně proslulé kulturně-mediální fronty, zaslouženě mnohými nenáviděným, a neštěstí je hotovo," je naspáno ve Štěpánkově komentáři.
„A nic na tom nemění fakt, že role cvičených opiček se některým lidem líbí. Se spontánností to ale nemá společného vůbec nic. Stejně jako ty prefabrikované transparenty. Nic nového pod sluncem. Když dva dělají totéž, není to totéž," napsal Petr Štěpánek na facebookovým profilu Petr Štěpánek v příspěvku, který nazval: Když dva dělají totéž, není to totéž.