• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Kampaň proti Jugoslávii v letech 1991-1999 a další kroky NATO v následujících letech jsou jedním dlouhým řetězem porušování mezinárodního práva. Je ostudou, že se ČR na těchto hanebnostech podílela

    11-4-2020 ePortál 148 206 slov zprávy
     
    srbsko


     kosovoonline.cz
    Před 21 lety 24. března 1999 začala letecká agrese států NATO proti Jugoslávii. Byly ničeny nejen vojenské cíle, ale následovalo i letecké terorizování civilního obyvatelstva. Letouny NATO ničili železnice, silnice, mosty, továrny, sklady, rozhlasové a televizní vysílače. Napadaly i hotely, čínské velvyslanectví, kde zabily 3 diplomaty. Bombardovaly i bělehradské studio srbské televize, kde zabily noční směnu techniků.  Zabily tisíce vojáků i civilistů.

    Celkové přímé škody způsobené bombardováním letouny NATO dosáhly miliard USD. Dalších 50 miliard jsou odhadované škody vzniklé zastavením výroby.
    Celá bombardovací agrese byla v členských zemích NATO doprovázena masivní propagandistickou kampaní postavenou na lžích a podvodech.

    Smlouvou uzavřenou v Kumanovu 6.6.1999 mezi Jugoslávií a státy NATO, agrese skončila a následovala "dočasná" okupace jižního Srbska. Provincie Kosovo a Metochija přešly pod správu OSN a její mise UNMIK ale okupační vojska jsou pod velením NATO (KFOR). 

    Pod dalším diplomatickým nátlakem přešla správa Kosova pod misi Evropské unie EULEX. 17.2.2008 vyhlásili kosovsko-albánští teroristé a jejich patroni z NATO "nezávislé" albánské Kosovo.

    Vládu i parlament Kosova ovládli zločinci z UČK (tzv. Kosovská osvobozenecká armáda)

    Kampaň proti Jugoslávii v letech 1991-1999 a další kroky NATO v následujících letech jsou jedním dlouhým řetězem porušování mezinárodního práva. Je naší ostudou, že se Česká republika na těchto hanebnostech podílela a podílí.




    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑