• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    František Roček: Logika ve válce neplatí

    5-5-2020 První Zprávy 71 357 slov zprávy
     


    František Roček: Logika ve válce neplatí

    V historické literatuře zazněly hlasy, že Hitlerův fanatický odpor podpořili samotní spojenci, tím, že vyžadovali bezpodmínečnou kapitulaci. Tím spojenci zahnali krysu do kouta, a donutili ji k úpornému odporu, píše publicista František Roček.



    František Roček, publicista


    6. května 2020 - 07:20




    Dalším mylným krokem spojenců bylo bombardování německých měst. Jenom posílilo nenávist bezmocných, postižených bombardováním. Nedivím se tomu, když německé obyvatelstvo v řadě případů umlátilo k smrti letce, kteří přežili sestřelení svých bombardérů. Pro ně to byli chlápci snášející se na padáku létajícími vrahy.


    Spojenci se nepoučili z toho, že podobně bombardování britských měst nevedlo k poklesu morálky, naopak zvýšilo „index naštvanosti“ a odhodlání mezi britským obyvatelstvem.

    Skoro nic není tak, jak se jeví, protože koncem války velkým pomocníkem spojenců v boji proti Hitlerovi byl samotný Hitler. Natolik zasahoval do rozhodování velitelů svými hloupými direktivami, že sabotoval armádní velení, jako by byl britským agentem…

    Rudé armádě pomohlo, když v červnu 1944 došlo k vylodění britsko – amerických sil v Normandii. Nacisté nemohli posilovat východní frontu dalšími jednotkami ze západní Evropy. Ale zároveň by nedošlo k otevření druhé fronty v Normandii, kdyby většinu nacistických vojsk nevázala ohromná východní fronta.





    Nějaká německá preciznost, výkonnost a organizační superschopnosti – to byla také jenom iluze, protože německý průmysl nebyl schopný vyrábět dostatek tanků a dalších složitých zbraňových systémů. Na rozdíl od sovětského průmyslu. Až architekt Albert Speer, když ho jmenoval Hitler ministrem zbrojení, v letech 1943 a 1944 výrazně zvýšil zbrojní výrobu, ale již bylo pozdě. Složité zbraně bez zkušené vycvičené posádky jsou k ničemu. To samé platilo o prořídlé japonské armádě od roku 1943.






    Dalším paradoxem války je, že poválečný odsun německého obyvatelstva z Polska, Československa či např. z oblasti Jugoslávie, byl pro Německo dobrým počinem. Tím došlo ke zvýšení počtu obyvatelstva v rozbombardovaném Německu. Kromě starých lidí nejvíce bylo odsunuto dětí a žen. Proto ženy a dívky z řad vyhnanců se v Německu staly v dalších letech výrobkyněmi německé budoucnosti - dalších německých dětí nahrazujících válečné ztráty.





    (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)







    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑