• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Jan Schneider: Bratrská pomoc a bratrská rada

    19-5-2020 První Zprávy 76 428 slov zprávy
     

    20. května 2020 - 06:20



    Komentář: Minulý týden – koronavirus-nekoronanevirus – přiletěl překvapivě na otočku do Izraele osobně americký ministr zahraničí Mike Pompeo, pompézně promluvil, ale úspěšný nebyl. Izraelci vzali americké stanovisko zdvořile na vědomí, aniž se zavázali k jakékoliv akci. Avšak pouze „zdvořilé snížení“ úrovně izraelských vztahů s Čínou americké zájmy naprosto neuspokojuje. Spojené státy proto stupňují požadavky.



    Varianta: Vytvoření izraelského Výboru pro zahraniční investice, podobného tomu americkému (Committee on Foreign Investment in the United States, CFIUS), by bylo z amerického hlediska pouze dobrým začátkem. Podle nejmenovaného amerického úředníka je nezbytné jít dál, celkově snížit úroveň izraelsko-čínské spolupráce a v kritických oblastech ji úplně vyloučit.



    Důrazné vysvětlení: Není v tom žádný antisemitismus, můžeme zkratkovitě dodat, protože podle vlastních amerických slov mají Spojené státy stejné požadavky vůči všem svým spojencům. Chraň pánbůh, předběhneme ještě skalní amerikanofily, nazývat toto vměšováním do vnitřních záležitostí suverénních států.



    Poznámka: Těm, kterým se to přesto nelíbí a ustaraně vraští čelo, můžeme nabídnout jedno řešení. Do plně suverénních zemí se Spojené státy nevměšují, protože jejich suverenita je již omezena implicitně globalizovanou Monroeovou doktrínou, tedy aktivní extrateritoriální „ochranou“ amerických zájmů, která se původně týkala jen západní polokoule.




    Odbočka: Neplést ovšem s Brežněvovou doktrinou omezené suverenity, jakkoliv je to neodolatelně svůdné. Rozdíl je totiž zřejmý: Brežněv byl agresivní komunista, kdežto Monroe ochránce svobodného světa. Brežněv poskytoval „bratrskou pomoc“, která byla ve skutečnosti okupací. Naopak globalizovaná Monroeova doktrína, i když vypadá jako vměšování, je ve skutečnosti pouze starostlivým projevem amerických zájmů, realizovaných bratrskými radami.



    Připomínka: Podobně tomu bylo přece nedávno u nás! Číňané brutálně vyjádřili svůj nesouhlas s tím, aby náš druhý nejvyšší ústavní činitel navštívil Tchajwan, čímž prý dokonce přispěli k jeho předčasnému odchodu z tohoto světa (i když panuje důvodná domněnka, že ve skutečnosti ho dodělal kongres jeho rodné strany, zvláště vystoupení některých pošuků).



    Déja vu: Zato americký velvyslanec, když s bratrsky laskavou péčí oznámil našim zákonodárcům, že zvýší-li digitální daň pro internetové giganty, zavedou Spojené státy ve vší lásce odvetná opatření, a to vlastně kvůli našemu dobru, abychom si uvědomili, co jsme a co můžeme a co nemůžeme, což jest vlastně pedagogický úkon, za který bychom měli být vděční. (Někteří to pochopili a pukrlátka a další devótní prostocviky již učinili, byť na druhou stranu, než jak tak činili za minulého režimu.)



    Poučné pokárání: Proto je potřeba podporovat americkou odolnost proti „hybridním hrozbám“ různých desinformátorů, kteří pořád něco studují, srovnávají, analyzují, vyhodnocují, připomínají, komentují, a navádějí k praktikování – jak pravil již kdysi dávno Karel Havlíček Borovský – „nebepečného myšlénkování“! A ze všeho si navíc imrvére dělají srandu.










    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑