• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Rudolf Mládek: Vyrabovaná demokracie

    9-6-2020 První Zprávy 117 524 slov zprávy
     

    10. června 2020 - 06:20




    Prokázalo se i jinde, že rabování v USA dosáhlo extrémních výšin, včetně vražd policistů, a to jak bílých, tak černých. Lori Lightfoot nebude jediná, která bude stát před velkým problémem, píše  komentáři pro Prvnizpravy.cz Rudolf Mládek..



    V Americe bílí, ale i černí a další občané řeší neschopnost svých úřadů jednoduše: Odchodem. S nimi odchází podnikání a nezřídka i vzdělanost, s nimi odcházejí i daně pro ty, kteří se měli starat o jejich bezpečnost. Když rada města Minneapolis začala hlasovala o svém záměru rozpustit  policejní oddělení, je to varování pro všechny, kteří se nechtějí zítra stát terčem jakékoliv „demokratické rabující“ skupiny. Navíc s požehnání levicových médií a zřejmě i  některých členů Demokratické strany.  Minneapolis se asi brzy stane NO-GO městem.



    Připomeneme, že se dvě třetiny obyvatel v roce 2005 po hurikánu Katrina vystěhovalo z New Orleans. Po zveřejnění rabování Afroamerických policistů na sociálních sítích a po volbě Ray Nagina (Afroameričana) novým starostou města, si všichni původní obyvatelé mohli přečíst jeho výrok, že že New Orleans by se mělo znovu narodit jako "čokoládové město". (2) Bylo jasné, že původní bílí obyvatelé se do města většinově nevrátí. A také nevrátili. Nevrátí se ani tam, kde dnešní guvernéři umožnili rabování a bezpráví. Amerika se opět rozdělí, nikoliv spojí a hlavním rozdělovačem se stala levicová média a bojové skupiny spojené s kriminálníky.




    Amerika prý truchlí za George Floyda a klidně ať truchlí. Ale zjevně jde o nepochopení. Amerika by měla truchlit nad tím, že nemá jednotná pravidla pro policii, má až příliš úmrtí při policejních zásazích, a to na obou stranách, a nikdo nehledá rozumně nápravu. George Floyd, kdyby nebyl zabit zasahujícím strážníkem, by byl jen neznámým mužem, který vyšel z kriminálu, byl pod vlivem omamných látek, porušil federální zákon, když platil falešnou bankovkou a při svém zatčení bojoval s třemi černošskými a jedním bílým policistou. Ten poslední užil chvatu, které nemocné srdce Floyda nevydrželo, a byl to  chybný zákrok, který se stal rozbuškou protestů. Jenomže rabování Ameriku neposune k lepšímu, povede naopak k dalšímu rozdělení.



    Jest-li si Demokratická strana od tohoto rozdělení slibuje úspěch v prezidentských volbách, pak je to sázka dost riskantní. Dnes jsou bílí Američané a Evropané nezřídka označováni  jako rasisté jenom kvůli barvě pleti a není nic horšího. Taková politika k žádnému smíření nikde nepovede, protože otroctví je minulost, stejně jako světové války nebo jiné nedobré dějinné události.



    Ve výčtu zde uvedených zel chybí  politická korektnost, ale jedna z nich zaznívá z úst  držitelky Pulitzerovy ceny, Afroameričanky Nikole Hannah-Jonesové, která pro televizi CBSN řekla, že  cit: „Ničení majetku, který se dá nahradit, není násilí.“ (3) Takovým výrokem držitelka Pulitzerovy ceny omlouvá v USA probíhající kriminalitu?





    V Evropě už „demonstranti“ močí na památníky Winstona Churchilla a Abrahama Lincolna, a Londýnský starosta Sadiq Khan podpořil úsilí o odstranění pomníků osobností, které se zapojily před mnoha stoletími do obchodování s otroky. (4) Migranti tedy budou napravovat britské dějiny podle jejich představ.


    Je to na Američanech a Britech, jak se se svou historií a migrací vypořádají. Ostatně kácení pomníků je i v Česku známou věcí. Ale obešlo se bez rabování. (Zatím).



    (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)







    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑