Bez ohledu na negativní ekonomické zprávy či nízkou ziskovost podniků, akciové trhy dosahují podle zpráv stále vyšších hodnot a političtí mluvčí v mainstreamových médiích razí stejnou stranickou linii. Ale jak je to možné, vzhledem k desítkám milionů lidí, kteří nemají dlouhodobé zaměstnání, jsou závislí na potravinových lístcích a kompletně zlomení?
Odpověď je podle Gregory Mannarina celkem jednoduchá. Světové centrální banky a vlády jinou možnost nemají. Vydávají maximum, aby udržely stávající systém, co nejdéle to půjde.
Ovšem, jak poznamenal Mannarino v nedávném interview pro server Greg Hunter´s USA Watchdog, nejde o nic víc, než o situaci, která povede k tomu, že většina světové populace – především střední střída ve vyspělých zemích – skončí naprosto vyčerpaná a zbídačená.
Konečným důsledkem nebude nic menšího, než rozsáhlé občanské nepokoje, násilí a krveprolití, jakmile si lidé uvědomí, že jim nic nezbývá a nejsou schopni získat dokonce ani ty nejnutnější prostředky nutné k přežití.
A v této fázi se nyní nacházíme … něco se musí stát … negativních ekonomických zpráv přibývá, jsou na nás chrleny dokonce i mimo mainstream, přitom ale ceny akcií stoupají … ceny bydlení rostou.
Jde o stav, který povede v masivním měřítku k poklesu (zkreslených) cen aktiv, která jsou nadále v držení světových centrálních bank.
Federální rezervní systém (FED) se zoufale snaží zůstat pro tento trh důvěryhodným … zdá se, že má vše pod kontrolou … pod kontrolou nemá absolutně nic … světové centrální banky se tak zoufale snaží udržet současný systém v chodu, že doslova převrátily finanční systém naruby. Máme tu centrální banky, které se dostaly do záporných čísel (ohledně úrokových sazeb), což neodpovídá původní představě o způsobu jejich práce.
Jejich možností řešení je, že žádnou možnost nemají. Kdyby to zastavili … kdyby zpřísnili měnovou politiku, celý systém by se zhroutil … nyní je podstatné, vydržet balancovat na hraně … koneckonců stačí jedna událost a vše se stane minulostí.
Udělají vše pro to, aby systém udrželi … protože jiná možnost je příliš děsivá na to, aby ji člověk chtěl domýšlet do důsledků.
Až dluhová bublina praskne, dopadne to ve světě stejně jako v Baltimoru … Každá ulice a každý národ na zemi se stane Baltimorem, když lidé zjistí, že nedosahují na základní prostředky, které každý potřebuje k přežití.
Oni to chápou … souvisí to s tím, proč policie vyzbrojuje každý stát Unie … proč jsme „jeden národ pod dohledem“ … chápou, kam to směřuje.
… Je evidentní, že spějeme ke dvou-třídní společnosti … až bude po všem, střední třída již nebude existovat.
Až vše začne, bude hlavní masa lidí zmatená, rozzlobená a začne panikařit. Zatímco neumíme předpovědět přesné schéma nadcházející ekonomické krize, můžeme si vzít poučení z historie. Měny pravděpodobně padnou, aktiva založená na dluhu, např. ceny bydlení , zkolabují, a ceny klíčových surovin, jako jídla a energie, dosáhnou závratných výšek, nedostupných pro většinu.
Právě z tohoto důvodu prováděla americká vláda spolu s vojskem simulace různých scénářů a důsledků ekonomického kolapsu a nacvičovala, jak reagovat. A mají-li nám být nedávné nepokoje ve Fergusonu a Baltimoru určitým vodítkem, pak je jasné, že se situace rychle zvrhne v rabovánía násilí.
Tess Pennington, autor knihy The Prepper´s Blueprint, popisuje, jak takový scénář může být rozehrán v reálném čase: Někteří obyvatelé jsou připraveni na to, co může přijít, a mohou cítit potřebu zůstat a bránit, co jim po právu náleží, ale majoritní obyvatelstvo nebude na nastalé těžkosti připraveno. Ti, kteří chtějí katastrofu přečkat a zároveň patří k nepřipraveným, buď nevědí, jak se dokonale připravit, nebo se nechali ukolébat a otupěla jejich bdělost a citlivost vůči varování lokálních vlád a médií. A nebo jsou příliš důvěřiví.
V této fázi začnou davy lidí horečnatě skupovávat zásoby potravin v obchodech. Většina obchodů s potravinami nebude schopna pokrýt poptávku po zboží a mnoho lidí odejde domů s prázdnou.
Tváří v tvář katastrofě budou připravení i nepřipravení doufat v dobrý konec. To, co si mnozí neuvědomují, je, že nejhorší část celé události je právě před námi. Sestup do hlubin katastrofy začne v řádu dní.
Celý článek: The Anatomy of a Breakdown
Vláda bude na paniku z počátku reagovat uvalením zákazu vycházení a posílením policejních jednotek, jak jsme mohli vidět v Baltimoru. Pokud to nebude stačit, vyhlásí stanné právo, které vynutí vojensky.
Těm, kteří si nepřipraví potřebné zásoby, jako na příklad trvanlivé potraviny a další prostředky nezbytné k holému přežití, nezbyde nic jiného, než postarat se sami o sebe v ulicích Ameriky.
Mac Slavo, 6. květen 2015