Ministerstvo vnitra bylo nuceno zrušit počítačovým systém zpracovávané vydávání víz, neboť kampanisté o něm tvrdí, že je „rasistický“, protože vstup do Británie s vyšší pravděpodobností odmítne lidem ze zemí třetího světa.
Společná rada pro sociální zabezpečení imigrantů (JCWI) a Foxglove, která vede kampaň za „sociální spravedlnost“ v technologiích, tvrdí, že počítačový algoritmus k oznámkování žádosti o vízum u potenciálních cestujících obnáší „rychlé vyřízení pro bělochy.“
Podle těchto neziskovek je systém, který automaticky usoudí, zda je v zájmu Spojeného království udělit někomu vízum, založený na různých faktorech, „rasistický“, neboť při udílení hodnocení zelená, oranžová nebo červená uvažuje státní příslušnost žadatele.
Foxglove se domnívá, že „existuje tajný seznam podezřelých zemí,“ za které lidem v žádosti s větší pravděpodobností dají červený kód, což povede k dodatečným šetřením a ke zvýšené pravděpodobnosti, že mu vízum upřou, uvádí BBC.
„Algoritmus pro víza je konstruován tak, že diskriminuje podle země,“ řekli v JCWI. Tato rada si stěžuje, že lidem z vysoce rizikových zemí „se ze strany činitelů ministerstva vnitra dostane důkladného přezkoumání, přistupuje se k nim s větší skepsí, řízení trvá déle a s větší pravděpodobností jsou odmítnuti.“
Tato skupina, která dostává financování od britských daňových poplatníků, tvrdí, že takový proces naplňuje skutkovou podstatu porušení Zákona o rovnosti 2010.
Ministerstvo vnitra, které ten algoritmus charakterizovalo jako „zefektivňující“ systém, po této justiční revizi souhlasilo, že uvedenou technologii od 7. srpna dále zruší, odmítlo ale, že by byla rasistická.
„Revidujeme, jak procesní řetězec žádosti o vízum funguje, a provedeme úpravy v designu svých procesů tak, aby byly hladší a bezpečnější,“ uvedlo v prohlášení toto vládní ministerstvo.
„Nepřijímáme domněnky Společné rady pro sociální zabezpečení imigrantů založené na tvrzení jejich justiční revize, a jelikož řízení pořád ještě probíhá, nebylo by vhodné, aby to ministerstvo dále komentovalo.“
Zakladatel Foxglove Cori Crider to komentoval: „Jsme potěšeni, že ministerstvo vnitra projevilo svědomí a ten zefektivňovací nástroj zrušilo. Ta rasistická smyčka zpětné vazby znamenala, že z toho, co mělo být spravedlivým migračním procesem, se v praxi stal urychlovací prostředek pro přijímání bělochů.“
Mezitím Chai Patel z JCWI ministerstvu vnitra zlořečil za „zjevně rasistické předpoklady a systémy provozu,“ kdy tvrdí, že ten algoritmus „převzal desetiletí institucionálních rasistických praktik, jako je zaměřování se na určité země při imigračních raziích, a ty přeměnil na software.“
Během měsíců, které vedly k této justiční revizi, vydávala globalistická média série článků vytahujících tento případ na veřejnost a pokoušejících se argumenty těch neziskovek prezentovat v čistě sympatickém světle.
Analýza z openDemocracy, v Británii sídlící politické webové stránky financované Georgem Sorosem, protestovala, že „africký žadatelům odmítají britská víza dvakrát častěji, než těm z ostatních částí světa.“
Čísla včetně těch od Lucy Moreton, profesionální funkcionářky ISU, která představuje zaměstnance pohraniční, imigrační a celní služby, zdůrazňují, že když už se imigrantům jednou povede spočinout nohou na britské půdě, tak „už se jim nejspíš povede zůstat.“
Breitbart London předtím referoval, jak dvě třetiny subsaharských Afričanů, tj. z více než miliardové populace, doufá, že migrují do Evropy nebo do USA, jak v roce 2018 zjistila studie Pew Research Center.
S tím, jak je populace jen v samotné Nigérii předurčena, aby se do roku 2100 ztrojnásobila na 800 milionů, tak mezinárodní média v poslední době opakovala tvrzení, že „z migrace se pro všechny země stane nezbytnost a nikoliv záležitost vlastního rozhodování.“ Dokonce se tvrdilo, že v budoucnu zažijeme „soutěž o migranty, jelikož jich nebude dost.“
PHILIPPE HUGUEN/AFP via Getty Images
6 Aug 2020
www.reformy.cz