V Den práce hodil korupčnickým militaristům USA rukavici. Trump prohlásil, že ho v Pentagonu nemají rádi, „protože nechtějí dělat nic jiného, než válčit, aby tak všechny ty skvělé společnosti, které vyrábějí bomby, letadla a ostatní neztratily náladu“. Prezident John.F. Kennedy byl vojenskobezpečnostním komplexem zavražděn právě proto, že ty skvělé společnosti náladu s ním ztratily.
Vojenskobezpečnostní komplex měl Trumpa na mušce už od jeho první prezidentské kampaně, v níž vyhlásil, že se chystá normalizovat vztahy s Ruskem. Nu a já si nejsem jistý, zda si v okamžiku, kdy toto vyslovil, uvědomomil, jak důrazné a masívní NE se proti jeho výroku zvedne. Trump tímto výrokem totiž vojenskobezpečnostnímu komplexu sdělil, že se chystá odejmout mu jeho vykonstruovaného nepřítele, ospravedlňující jeho bilionový rozpočet, zaplacený z kapes amerických daňových poplatníků.
Tato obrovská suma (bilion se rovná tisíci miliard dolarů), obohacuje nejen obrovský počet korporací, ale též celou moc CIA. A říct celé této mocné institucionální síle, že se chystáte odejmout jí jejich ospravedlnění tím, že odkloníte stále vzácnější americké zdroje od jejích bankovních účtů, je totéž, jako požádat si o vraždu sama sebe. A prezident Trump se též v procesu svého zavraždění nachází. Nebude to už ovšem kulkou, protože ani naivní Američané by dalšímu „osamělému vrahovi“ neuvěřili. Bude to pučem.
Vojenskobespečnostní komplex odpověděl na snahu Trumpa normalizovat vztahy s Ruskem aférou Russiagate, zorganizovanou ředitelem CIA Brennanem a ředitelem FBI Comeyem. CIA má média v kapse už od operace Drozd z roku 1950.
Útok Russiagate, vedený zpravodajci na prezidenta Trumpa, posloužil zájmům Hillary Clintonové a Demokratické strany. Demokraté proto nelenili a spojili rychle své síly s CIA i jejími mediálními děvkami. Útok na Trumpa se rozběhl a do dnešního dne neskončil.
Jak už jsem dříve napsal, demokraté společně s CIA a presstitutkami vypracovali plán puče pro případ, kdyby Trump byl znovu zvolen prezientem, což on bude. Většina Američanů, ať už bílých, nebo černých, neho hispánců netouží totiž po nepokojích a rabování coby každodenních zážitcích, což je to, co jak dnes už víme, nám nadělili právě Demokraté.
Vedoucí štábu prezidenta Trumpa Mark Meadows v úterý prohlásil, že Trump se nechystá ponechat ve Washingtonu DC některé z lobbistů. A to ty, kteří mermomocí usilují o novou obrannou smlouvu, sugerující představu, že vojáci potřebují zůstat v zahraničí o minutu déle, než by měli.
Pokaždé, když se prezident Trump pokoušel vrátit americké vojáky zpět domů, setkal se se zuřivým odporem jak vojenskobezpečnostního komplexu, tak médií. Všechny druhy falešných důvodů o tom, proč by toto řešení bylo pro americké zájmy nepříznivé, byly položeny na mediální stoly, a mnozí američtí patrioti těmto vymyšleným argumentům podlehli a obrátili se proti Trumpovi jako muži „ohrožujícímu Ameriku“.
V puči proti Trumpovi se spojili nejen CIA, Pentagon a FBI, ale zdá se, že se k nim přidal i Trumpův generální prokurátor. Uplynuly už měsíce a Barr a Durham stále ještě nepředložili obžalobu těch osob z Obamova režimu, kteří při konstruování aféry Russiagate spáchali zločiny. Lidé, kteří tyto zločiny spáchali a zločiny, které byly spáchány, jsou známy a jsou součástí veřejného soudního spisu.
Nicméně žádná obžaloba na obzoru.
Takže to, co sledujeme, je, že washingtonský establishment je nejen demokratický, ale i republikánský, a ani jeden z nich není ochoten bránit prezidenta na úkor establishmentu.
A závěr? Už jen z prostého pohledu je to jasné: do očí bijící zrada.
Ale nemluví se o ní. A tak se zdá, že nadcházející puč má před sebou cestu otevřenou k úspěchu. Něco po tom puči zůstane, ale už to nebudou Spojené státy americké.