Slovenský europoslanec Michal Šimečka navrhl Evropskému parlamentu zřízení ideologické policie a návrh byl většinou poslanců schválen. To znamená, že každý rok budou probíhat hodnocení všech členských států EU, zda dodržují hodnoty a jsou „právním státem“. V dokumentu se praví, že objektivně a nestranně. Jako příklady států, které nejsou právním státem, Šimečka uvedl Maďarsko a Polsko. Podle návrhu bude náprava vynucována, budou nařizovány změny zákonů a institucí a pokud nebudou v určeném termínu provedeny nastoupí sankce ve formě odebrání hlasovacího práva premiérovi takovému státu a odebrání dotací. Tomu se v eurořeči říká „rozpočtová podmíněnost“.
Ale pozor, tato sankce se nebude týkat neziskovek, ty mají dostávat dotace dál. Státu by ovšem zůstaly všechny povinnosti, to znamená platit a dodržovat všechna unijní nařízení.
A Šimečka návrh zaštiťuje evropskými hodnotami, zejména svobodou a demokracií. Podle této svobody a demokracie je nepřípustné, aby si voliči v členském státu zvolili vlastní cestu.
Monitorování mají v součinnosti provádět Evropská komise, Evropská rada a Evropský parlament. Dále mají být za tím účelem zřízeny „přeshraniční sdružení a neziskové organizace“. Čili celé tlupy Pavlíků Morozovů. Smyšlený Pavlík Morozov udal svoje rodiče, zatímco tyto neziskovky budou udávat vlastní a případně i cizí státy. Poprvé má být zpráva vyhlášena v září.
Jaká budou kritéria dodržení evropských hodnot? To bude na rozhodnutí kontrolních orgánů. Ze smlouvy o Evropské unii cituji, o jaké hodnoty jde: úcta k lidské důstojnosti, svoboda, demokracie, rovnost, právní stát a dodržování lidských práv, včetně práv příslušníků menšin. Společnost se má vyznačovat pluralismem, nepřípustností diskriminace, tolerancí, spravedlností, solidaritou a rovností žen a mužů.“ Konec citátu.
Pozor! Takže odmítání přijímání imigrantů může být hodnoceno jako neúcta k lidské důstojnosti, svobodě, rovnosti, dodržování lidských práv, diskriminace, nespravedlnost a chybění solidarity. Můžete si vybrat.
Šimečka si stěžoval, že v posledních letech Evropská unie státům příliš povolila a je nutné to napravit, aby se Evropská unie vrátila na správnou cestu. Je prý příliš tolerantní k autoritářské politice. Ale je snad tento návrh něco jiného než autoritářství a cesta k totalitě?
Unie čelí podle schváleného textu bezprecedentní a stále se stupňující krizi základních hodnot, která ohrožuje její dlouhodobé přežití jako demokratického mírového projektu.
Zmenšuje se prý prostor pro občanskou společnost. Tím myslí politické neziskovky.
Návrh podpořily ¾ poslanců - 521 poslanců Evropského parlamentu, 152 bylo proti a 21 se zdrželo.
Z poslanců ČR návrh podpořili všichni poslanci za Lidovce, TOP09, Starosty, Piráty a ANO, proti byli poslanci ODS a SPD, Kateřina Konečná z KSČM se zdržela hlasování, ale skoro celá její frakce byla pro.
Proti byli poslanci Orbánovy strany Fidesz, zbytek jejich vlastní frakce Evropských lidovců hlasoval pro, včetně poslanců za Českou republiku. Proti byli samozřejmě polští poslanci z vládnoucí strany Právo a spravedlnost. Naše frakce Identita a demokracie byla proti, konzervativci byli napůl proti, z ostatních frakcí byli proti jen jednotlivci.
Takže po prosazování cenzury teď bude ustavena ideopolicie. Z Evropské unie se šíří totalita pod rouškou boje za demokracii a lidská práva. Pod těmito záminkami nám mohou vnutit cokoliv. Pokud tam jsme.