V pondelok sa v Taliansku konali protesty proti novým nariadeniam, obmedzeniam, blokácii spoločnosti a ľudských slobôd, ktoré zavádzajú takmer všetky vlády na kontinente ako na povel. Zavádzajú ich napriek tomu, že sa vynára čoraz viac štúdií potvrdzujúcich oveľa nižšiu úmrtnosť a nebezpečenstvo koronavírusu, ako sa v úvode tvrdilo pre vyvolanie strachu a paniky. Patrí sem aj metaštúdia Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).
Zrážky so silovými zložkami štátu boli hlásené v Turíne, v Miláne na rozohnanie protestu a oprávneného hnevu obyvateľstva použila polícia slzný plyn a Neapol takisto bol svedkom tisícov protestujúcich v centre mesta. Demonštrácie začali krátko po tom, ako o 18:00 miestneho času vstúpilo do platnosti nariadenie zatvoriť reštaurácie, bary, telocvične a kiná. Ľudia deklarovali hnev aj v desiatke ďalších miest, vrátane Ríma, Janova, Palerma, Terstu alebo Cremony. Malé podniky sa ledva zotavili z jari, sľubovaná finančná pomoc neprichádza včas a dnešná vládou nariadená blokáda ničí ich živobytie nadobro.
K protestom dochádza aj v ďalších krajinách, v reakcii na vládne reštrikcie. Zaujímavosťou je, že garnitúry, ktoré naši politici radi predstavujú ako západný, vyspelý a civilizovaný svet (pretože Slovensko je podľa nich asi nevyspelé a necivilizované) argumentujú podobným spôsobom. Nariadenia, obmedzenia a blokády zdôvodňujú ich nutnosťou, pretože ich „vyspelé a moderné“ zdravotníctvo by mohlo údajne kolabovať. Aký kolaps prežíva náš český sused? O aktuálnej situácii, v najväčšom českom zdravotníckom zariadení, v pražskej Fakultnej nemocnici Motol, poskytol bližšie informácie jej riaditeľ JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA, podľa ktorého „40% percent ľudí v nemocnici nemá príznaky!“
Ako reagujú veľké médiá ako BBC, taliansky mainstream, ale všeobecne mainstream v celej Európe? Rozhorčených, zbedačených a utláčaných ľudí označujú za extrémistických agitátorov, pravicových radikálov, nacionalistov, fašistov, chuligánov, konšpirátorov alebo prívržencov politických strán, ktoré mainstream najviac nenávidí a nechce, aby sa dostali k moci.
Zdroje:
(1) Covid: Protests take place across Italy over anti-virus measures; BBC, 27.10.2020
(2) Miloslav Ludvík: „Štyridsať percent ľudí v nemocnici nemá príznaky!“; autor: Marcela Hoffmannová; Z&V, 26.10.2020
(3) Metaštúdia WHO vyčíslila úmrtnosť COVID-19 na 0,23%; autor: Marcela Hoffmannová; Z&V, 27.10.2020
(4) Coronavirus digest: Protests in Italy as Europe locks down; Deutsche Welle, 28.10.2020