Korejská Národní vědecká nadace (NSF) financuje výzkum mikročipu, který dokáže digitálně sledovat zdravotní stav pacienta a hlásit údáje doktorovi, napsal server Natural News.
Grant ve výši 5070 dolarů má pomoci dokončit projekt pro vytvoření implantovatelné antény sledující funkčnosti důležitých částí těla. Zařízení vpíchnuté pod kůží dokáže sledovat zdravotní zařízení a nahrávat a stahovat data o pacientovi. „Antény poblíž nebo uvnitř lidského těla jsou důležité v několika oblastech, týká se to i zdravotní péče,“ stojí v popisu grantu. „Implantovatelná zdravotní zařízení, jako např. kardiostimulátory nebo sítnice, jsou čím dál více populárnějším článkem moderního zdravotnictví a implantovatelné antény jsou důležité pro sledování baterií, nahrávání a stahování dat vhodných ke sledování pacienta atd.“
Projekt chce vytvořit tzv. „ultra vysokofrekvenční signály“ schopné dostatečného přenosu signálu z a do zařízení pod kůží. Zařízení by se svým velkým rozsahem nepotřebovalo baterii. Speciální antény se budou údajně skládat z vodivého inkoustu, budou se podobat tetováním. Elektronické čtečky by měly schopnost zachytit přicházející a odcházející signály a nepotřebovaly by velkou údržbu.
Podle serveru Natural News taková nebo i podobná zařízení nebudou jen monitorovat zdravotní status pacienta. Zdravotnický gigant Johnson & Johnson například pracuje na projektu zvaném Disease Interception Accelerator, který dokáže identifikovat choroby ještě před jejich vypuknutím. Společnost Google se svým projektem Nanoparticle Phoresis umožní léčení na dálku pomocí náramku. PodleTruthstream Media tohle zařízení komunikuje s nanočásticemi v krvi pacienta, které likvidují nebezpečné částice.
Zdroj: Natural NewsFoto: Natural News
Zpět
Zdroj
Vytisknout
Zdroj