• Vybrat den

    Prosinec 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Imunolog: Vakcíny od Pfizeru a Moderny mohou způsobit dlouhodobou chronickou nemoc

    12-2-2021 Svobodné Noviny 189 535 slov zprávy
     

    V novém výzkumu publikovaném v časopise Microbiology & Infectious Diseases imunolog J. Bart Classen varuje, že technologie mRNA použitá ve vakcínách na COVID-19 od společností Pfizer a Moderna by mohla vytvořit „nové potenciální mechanismy“ nežádoucích účinků, které mohou vyjít najevo ža za několik let.


    Přední představitel amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) dr. Peter Patriarca už v roce 1999 tvrdil, že moderní pokroky v technologii vakcín rychle „předčily schopnost výzkumníků předvídat potenciální nežádoucí příhody související s vakcínou“. Patriarca uvažoval, že by to mohlo vést k „situaci nepředvídatelných výsledků očkování“.








    V novém článku o výzkumu, který vyšel v časopise Microbiology & Infectious Diseases, vyjadřuje veteránský imunolog J. Bart Classen podobné obavy a píše, že „vakcíny proti covidu na základě RNA mají potenciál způsobit více nemocí než epidemie COVID-19“.


    Celá desetiletí publikoval časopis Classen studie, které zkoumaly, jak může očkování vyvolat chronické stavy, jako je cukrovka prvního a druhého typu – ne hned, ale o tři nebo čtyři roky později.


    V tomto nejnovějším dokumentu Classen varuje, že technologie vakcíny založené na RNA by mohla vytvořit „nové potenciální mechanismy“ nežádoucích účinků vakcíny, jejichž odhalení může trvat roky.


    Studie Classen prokazuje potenciál vakcín RNA (mRNA) vyvinutých společnostmi Pfizer a Moderna aktivovat lidské proteiny tak, aby nabývaly „patologických konfigurací“ – konfigurací spojených s chronickými degenerativními neurologickými onemocněními. Ačkoli jeho specifický zájem je o prionové choroby (stavy spojené s chybně složenými verzemi normálních proteinů), Classen nastiňuje i hrstku dalších mechanismů, podle nichž by vakcíny na bázi RNA mohly vyvolat „četné další potenciální smrtelné nežádoucí příhody“.


    Důležitou součástí procesu informovaného souhlasu je zajistit, aby pacienti jasně rozuměli rizikům, včetně známých rizik a potenciálních neznámých rizik. To platí tím spíše, když je intervence experimentální a chybí dlouhodobé údaje o bezpečnosti, jako je tomu v případě vakcín Pfizer a Moderna proti COVID-19. Úřad FDA obě vakcíny povolil k širokému použití v naléhavých případech na základě údajů z klinických studií za pouhé dva měsíce.


    Bohužel není neobvyklé, že sdělení rizik výzkumníky je ledabylé. V říjnu výzkumníci z Newyorské univerzity a Tulane uvedli, že informace sdělené účastníkům klinických studií s koronavirem o znepokojivém problému známém jako patogenní priming jsou „dostatečně zastřené“, aby „adekvátní pochopení pacientů“ rizik bylo „nepravděpodobné“.


    Bylo by zajímavé vědět, co by tito badatelé řekli na Classenův neomalený závěr, že „schválení vakcíny, využití nové technologie RNA bez rozsáhlého testování je extrémně nebezpečné“.


    Ti, kdo uvažují o očkování proti COVIDu, možná ignorují potenciální rizika na vlastní nebezpečí.









    Reklama

    loading...









    Loading...




    Reklama







    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑