• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Zahrádkářství je rasistické, tvrdí profesorka dotovaná Národní ochranou památek a přírody

    12-2-2021 ePortál 143 420 slov zprávy
     
    deti





    Britské zahrádkaření ve volném čase má kořeny v „rasové nespravedlnosti,“ tvrdí profesorka aktivní ve snaze o čistku bořením pomníků jako BLM v rámci Národní ochrany památek a přírody.





    V knize nazvané Nepříjemná zelená krajina profesorka post-koloniální literatury na University of Leicester Corinne Flower odhalila, že britský „venkov je terénem nerovnosti.“



    Tato levicová profesorka prohlásila, že v důsledku toho „by nás nemělo překvapovat, když na ni budou pohlížet s obzvláštním nepřátelstvím ti, co tam nepatří, tedy v podstatě černí a asijští Britové,“ ohlásil v sobotu Daily Mail.



    Profesorka Fowler argumentuje, že jelikož mnoho britských pozemků bylo zčásti financováno kolonialismem a otrokářstvím, tak „tak i ve znalosti zahradničení a rostlin, zvláště botaniky, hluboce rezonuje kolonialismus.“



    „Vědecká kategorizace rostlin se v těch časech začleňovala do té samé „rasové“ hierarchie, která ospravedlňovala impérium a otroky a otrokářství,“ tvrdí s dodatkem, že „zahrádky jsou tudíž nevyhnutelně třídní záležitostí a projevem privilegia.“



    V názvu své knihy, která je inverzí popisu britského venkova od britského básníka Williama Blaka, jako „příjemná zelená krajina,“ Fowler tvrdí, že „venkovská Británie“ je „zřídka mírumilovná.“





    „Ty postarší posluhovačky jsou něco jiného než ty spousty potulných Východoevropanek, které všude před Brexitem sklízely ovoce a zeleninu, která zdobí naše stoly,“ píše.





    Profesorka Fowler ve své knize přiznává, že i ona nese vinu prospěchu z Britského impéria, jelikož její vlastní rodina má vazby na otrokářství na cukrových plantážích v Karibiku.



    „Nemůžu se hlásit k žádné neutralitě… Naši příbuzní buď z impéria kořistili, nebo jím byli zbídačováni,“ píše.



    V reakci na tento poslední útok na britskou identitu bývalý europoslanec Strany Brexitu Martin Daubney na sociální média napsal: „Skončí tohle svinstvo někdy? Nebo je teď naším osudem navždy bušit hlavou o stůl nad naprostou blbostí lidstva?“



    Londýnský radní Peter Whittle dodal: „Stejně jako ostatní naše kulturní instituce je i Národní ochrana památek a přírody teď zamořená nenávistnými nepřáteli Británie.“



    „A je nějaká šance, že proti tomu něco udělá tahle ‚konzervativní‘ vláda?“ zajímal se Whittle.



    Profesorka Fowler je jedním ze spoluautorů revizní zprávy pro Národní ochranu památek a přírody, hlavní orgán pro národní dědictví, nazvané Spojitost mezi kolonialismem a památnými nemovitostmi v současnosti v péči Národních památek včetně vazeb na historii otrokářství.



    Tento dokument, který byl v září schválen a publikován Národní ochranou památek a přírody útočí na 93 nemovitostí jako třeba bývalý domov sira Winstona Churchilla – Chartwell v Kentu, kvůli jejich údajným vazbám na Britské impérium.





    Fowler je rovněž součástí projektu Koloniální venkov, který se nedávno stal terčem kritiky, když vyšlo najevo, že děti ve školním věku byly podrobeny ‚reverzní převýchově‘ personálem Národních památek ohledně údajného zla Britského impéria.





    KURT ZINDULKA



    18 Jan 2021



    Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/01/18/will-this-crap-ever-end-gardening-is-racist-claims-national-trust-backed-professor/



    www.reformy.cz











    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑