20. února 2021 - 04:20
Je to důsledek nepřetržitého politicko - ekonomického hromadného koronavirového sexu plného mediálních póz. Shodli se na tom ústecký levicový senátor Jaroslav Doubrava, politolog Zdeněk Zbořil a severočeský komunální politik Pavel Tošovský z ODS, píše publicista František Roček.
Senátorský úsměv
Babiš Prymulu propustil ze zástupu svých odborných dvořanů, protože nejprve hovořil do televize o potřebě tvrdé karantény a večer byl na zápasu Evropské ligy mezi Slavií a Leicester City v pražském Edenu. Něco jiného vyhlašoval a jinak se choval. Co na to senátor Doubrava?
Senátor dodal, že lze pochopit, že Babiš poprvé Prymulu odvolal z židle ministra, protože byl v jedné pražské putyce s předsedou poslanců klanu ANO Jaroslavem Faltýnkem. Otázkou je, zda neměl tenkrát Prymulovu putyku zkousnout, protože ztratil schopného ministra. Blatný přes všechnu svou snahu organizačně je jenom Prymulovým stínem. Není definitivní odchod Prymuly důkazem, že ztrácí Babiš zbytek psychické odolnosti? Každopádně jde o grupáč v přímém přenosu, důsledek přetahování a tulení každého s každým, a Prymula je dobře viditelný a doplatil na to, míní Doubrava.
Politicko – ekonomická rvačka jako poznaná nutnost
Politolog k tomu dodává, že rozhodování Babiše jako firemního manažéra je rychlé. Proto řekl, že pan Prymula je velký odborník na epidemie, sociální inteligenci ale postrádá. Babiš řekl: Tohle je prostě opět špatně, vůči fotbalovým fanouškům, kteří nemůžou na stadion, i lidem, po kterých teď chceme, aby byli hlavně doma.
Babiš chtěl rychle dát signál, který se bude lidem líbit, že je proti papalášství. Stihl to rychle, než si fotbalového posedávání v houfu papalášů všimnou média a začnou otloukat fotbalového fanouška Prymulu Babišovi o hlavu.
„Tím Babiš protivníkům vyrazil možné trumfy z ruky. Jednal rychle a pro něho politicky správným směrem, protože je před volbami,“ zdůraznil Zbořil.
S Doubravou se politolog shoduje na tom, že se vláda i opozice dostaly do patové situace. Velmi špatná koronavirová situace se nezlepšuje. V té době neprodloužit nouzový stav byla naprostá hloupost a opozici se to vymstí.
„Proto komunisté couvnuli a pomohli vládě schválit schodek 500 miliard. To lidé budou číst tak, že vláda zajistila dost peněz živnostníkům a lidem postiženým důsledky koronaviru. A opozice byla proti,“ připomíná Zbořil.
O plukovníkovi a exministru obrany
„Prymula má pravdu, že přišel na fotbal s dvě hodiny starým negativním testem a respirátorem. Byl na legálním fotbalovém zápase s povolenou návštěvou diváků, choval se tedy podle předpisů, takže z vojáckého hlediska plukovníka se choval řádně. Proto nebral v úvahu sociální rozladěnost občanů z dlouhodobé uzávěry obchodů, hospod i možnosti jít si zakřičet na stadióny," dodal Tošovský.
V pátek ráno na twitteru šéf fotbalové Slavie a exministr Jaroslav Tvrdík napsal: „Pozvání VIP hostů na včerejší zápas bylo v intencích toho, že máme být jako přední český klub vzorem a pozitivním symbolem a na zápasy nemohou všichni naši fanoušci, morálním selháním." Tošovský to považuje za bezvýznamné plácání.
Tvrdík patří do sorty politických podnikatelů, kteří říkají to, co je momentálně potřeba. Není důležité, co řekl ráno, důležité je co mu vyhovuje právě teď.
Tvrdík není důvěryhodný člověk, protože např. řekl o českém bojovém letounu L-159, že je nebezpečnější pro vlastní piloty více než pro nepřítele. Nejen, že to byl naprostý nesmysl, ale tím snížil šance Aera Vodochody uspět na zahraničních trzích. Říct něco takového lze v hospodě u piva.
„Tvrdík není důvěryhodný, což se projevilo, když si hrál na ministra obrany. Neuměl rozdělovat práci, pracoval a rozhodoval za jiné. Byl sice pilný, ale komu není shůry dáno… V červnu 2003, kdy Tvrdík musel odejít z ministerstva obrany, se o něm psalo, že své spolupracovníky demoralizoval výtkami, kdy označení zbabělec je z nejjemnějších. A to jen proto, že měli jiný názor. Vzhledem k tomu všemu aktuální Tvrdíkovu omluvu beru jenom jako bezvýznamný pijár,“ uvedl Tošovský.
(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)