Tak si náš Bill koupil kus pole. Tu kousek, tam kousek, ale dohromady je to skoro sto tisíc hektarů. Pak že se dobročinnost nevyplácí.
Ani u nás doma nedáváme dětem jídlo zdarma, jak bychom taky mohli, když česká pole mizí rychlostí 25 hektarů denně, tedy že za posledních šestnáct let ubylo v naší zemi zhruba 148 tisíc hektarů zemědělské půdy. Asi by bývalo bylo lepší prodat je Gatesovi. On totiž ví, že půjde do tuhého a jediné platidlo bude kus chleba nebo brambora. A jako přídavek sklenička oleje z řepky. Jestli si pamatujete, v klasickém sci-fi Den trifidů dostávali zotročení pracující dávky oleje z trifidů jako stravu. Na Borech, oddělení 3, šatony, naší světově proslulé Preciozy, byl pro plniče normy přídavek kus špeku týdně. Ale postaru se žít nedá. Řepkový olej je určitě plný vitamínů a jiných pochoutek GMO a vepřové je pořád dražší a dražší. Taky co se už v kriminálu nemaká, Precioza už holt není světová.
Podle Forbese není známo, co Gates se zemědělskou půdou udělá, a společnost Cascade Investments odmítla tento problém komentovat. Pokud jde o jednotlivé vlastníky půdy jako takové, Gates je stále daleko za mediálním magnátem Johnem C. Malonem, který je na prvním místě s 2,2 miliony akrů rančů a lesů a zakladatelem CNN Tedem Turnerem, který vlastní 2 miliony akrů půdy na ranči. Miliardoví filantropové a technokraté získávají půdu čím dál tím rychleji. Když zakladatel a globalista Světového ekonomického fóra Klaus Schwab ve svých knihách objasňuje, že „4. průmyslová revoluce“ nebo „Velký reset“ povedou ke zrušení soukromého vlastnictví, zdá se, že nakonec veškerou produkci potravin bude mít pod palcem jeden člověk a jeho korporace se bude jmenovat nějak jako Všem do syta. Kouzlo této korporace bude v tom, že bude mít neomezenou moc nad tím, kdo zemře hlady a kdo dostane najíst. A to mluvíme nejen o jednotlivcích, ale i regionech či kontinentech. O tom, že do toho bude spadat i "poloostrov za Ruskem" (tedy Evropa), není pochyb. Bill zastává metodu intenzivního hospodářství a možná si na kousku pole postaví nějakou fabriku na vakcíny, ale určitě nenechá půdu na skladování neprodejných aut a letadel. Jistě by nenechal naší ornou půdu takzvaným silným hráčům skladovacích prostor, co na moravské černozemi chtějí stavět nízkopodlažní sklady s asfaltovou střechou a dešťovku sváděnou rovnou do kanalizace.
Ale podívejme se, jak jsou nejbohatší z bohatých presentovány našim dětem. Jiří Wolker, básník, na jehož hrobě je epitaf ve znění: "Zde leží Jiří Wolker, básník jenž miloval svět a pro spravedlnost jeho šel se bít. Dřív než mohl srdce své k boji vytasit, zemřel mlád dvaceti čtyř let.” Zanechal po sobě pohádku O milionáři, který ukradl slunce (1948), na kterou si Česká televize dala v roce 2014 copyright. Naštěstí je něžným způsobem převyprávěná na YouTube. Chtěl jsem ji porovnat s pokrokovým videem, které dětem vysvětluje, co všechno by ztratili, kdyby Bill zmizel, ale je unavailable, removed by uploader. Řekl bych že z -----YouTube na mne tupě zírá / po Billovi černá díra---. Po uštěpačných komentářích v tisku, o tom, jak by děti trpěly bez Billa, mu zřejmě někdo poradil, že podobná reklama není zrovna to pravé bukové.
Související články: