Bývalý americký prezident Barack Obama v rozhovoru zdůraznil, že nová washingtonská administrativa je odhodlána prosazovat právní stát globálně a že to znamená kontinuitu ideologických ideálů prosazovaných během jeho prezidentství.
Odkaz na právní stát se nyní stal jakýmsi politickým úderem proti jakémukoli trendu, který nenásleduje levicově liberální myšlenky, brání masové nelegální migraci, vytváření smíšené etnické společnosti, pronásledování křesťanů, genderovému šílenství, zrušení tradic a rozpadu národní identity.
Celý ten zmatek byl vymyšlen v izolaci od reality – u stolu – stejně jako komunistická ideologie, proletářská diktatura a světová revoluce, podle níž se pracující třída mohla dostat k moci pouze silou.
A to, co vidíme dnes: zdá se, že se celá věc opakuje, jen jméno teroru se změnilo z proletářské diktatury na právní stát, k němuž se její vynálezci upínají stejně zoufale jako jejich bolševičtí předchůdci ke komunistickým myšlenkám.
Před desítkami let přivedlo patologické přijetí levicové teorie lidstvo na pokraj třetí světové války. Na Kubě, blízko Spojených států, se náhle objevily sovětské rakety středního doletu.
Washington kolem ostrova vytvořil námořní blokádu, aby zabránil dodání nových zbraní do komunistické země. Sovětský svaz ustoupil, nařídil vrátit rakety a krize byla zažehnána.
To je v podstatě to, co o tehdejších událostech ví mezinárodní veřejnost. V zákulisí však celé sovětské komunistické vedení pěnilo vztekem, že v poslední chvíli, v extrémně napjaté situaci, na pokraji jaderné války, museli zvolit pragmatické řešení místo toho, aby podporovali světovou revoluci. Nucený ústup byl považován za selhání komunistické ideologie. To vše se považovalo za porážku mezinárodního třídního boje.
Současný levicově-liberální nepořádek se stává nebezpečným právě při řešení možných podobných situací na ostří nože, protože místo praktických zájmů mohou činit rozhodnutí založená pouze na ideologii a na ničem jiném, aby chránili a šířili své vlastní vymyšlené „hodnoty“, jako za komunismu.
Je to varovné znamení, že se nová americká administrativa ještě neusadila, ale před několika dny již byla zveřejněna studie admirála Charlese Richarda, šéfa amerického strategického velení, která v první části nastínila, že jadernou válku s Ruskem považuje za reálnou možnost.
Těžko lze toto poselství interpretovat jinak než jako obrys levicově liberální vojenské doktríny americké Demokratické strany. Koncepce je založena na skutečnosti, že Rusko představuje pro Ameriku potenciální hrozbu jaderné války.
V roce 1962, přesně na základě takové logiky, Sovětský svaz riskoval třetí světovou válku v obrácené sestavě. A kdyby to nestačilo, čerstvě po zveřejnění studie oznámil nový americký prezident Joe Biden, že jeho země už nebude před ruskými kroky zavírat oči.
Skutečné riziko vyplývá právě z touhy Washingtonu – podobné myšlence světové revoluce – globalizovat vlastní levicově orientovaný model demokracie. Za Obamova prezidentství bylo naprosto jasné, že program, který běžel pod značkou „export demokracie“, je jen zástěrkou násilné ideologické transformace po celém světě. Konečným výsledkem byl totální neúspěch.