• Vybrat den

    Leden 2025
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    História sa opakuje. Rakovina verzus Ivermektín

    16-4-2021 Zem & Vek 63 1260 slov zprávy
     

    V 50. rokoch 20. storočia vedci Richard Doll a Bradford Hill publikovali štúdiu z Veľkej Británie, ktorá zistila, že riziko rakoviny pľúc priamo súviselo s počtom vyfajčených cigariet denne a toto riziko bolo až 25-krát vyššie u tých, ktorí fajčili viac ako 25 cigariet za deň. Ďalší vedci, konkrétne Ernest Wynder a Evarts Graham, zistili vážnu súvislosť medzi bronchogénnym karcinómom, čo je závažné ochorenie, ktoré je na prvom mieste vo výskyte medzi karcinómami mužov, a fajčením. 96,5% mužov s karcinómom boli silní fajčiari. Niekoľko rozsiahlych štúdií v priebehu jedného roka zistilo to isté – fajčenie cigariet úzko súvisí s rakovinou pľúc a čím viac človek fajčí, tým je toto riziko vyššie.

    Veľkým problémom bolo, že cigaretový priemysel bol v polovici 60. rokov biznisom pár vplyvných lobistických skupín za niekoľko miliárd dolárov, ktoré sa nechystali dovoliť niekoľkým odpadlíckym vedcom pokaziť im ich kolosálne zisky. Marlboro Man, osoba z kampane využívanej od roku 1954 do roku 1999, ako napísal Dr. Mukherjee vo svojej knihe „The Emperor of All Maladies“, ocenenej Pulitzerovou cenou, bol vtedy celosvetovou ikonou fajčenia. Dr. Mukherjee v knihe podrobne opisuje, ako tabakový priemysel prekrúcaním vedeckých faktov zavádzal verejnosť, ako najskôr tvrdil, že štúdie nepreukazujú škodlivosť a potom ponúkal na vlastné náklady vykonanie ešte rozsiahlejších a kvalitnejších štúdií a podobne.

    Vedci platení tabakovými spoločnosťami v týchto štúdiách napríklad tvrdili, že rakovinu pľúc spôsobovala genetika, čiže ak ste sa narodili s rakovinovými génmi, rakovina sa u vás vyvinula a ak ste tieto gény nemali, nedostali ste ju. A ak si náhodou niekto dovolil nesúhlasiť, buď sa spoločnosti postarali o jeho kariéru, alebo nasledovali ďalšie štúdie s rovnakým výsledkom. Oficiálnou príčinou rakoviny pľúc tak zostala chybná genetika, nie cigarety. Na pomoc pri ďalších štúdiách tabakové spoločnosti veľkoryso ponúkali ich úplné financovanie a taktiež založili pre účel vlastných štúdií „Úrad pre výskum tabakového priemyslu (TIRC)“. Autor v knihe ďalej podrobne popisuje, ako táto dômyselná stratégia udržala tabakové spoločnosti v podnikaní a pri rekordných ziskoch nasledujúce desiatky rokov napriek tomu, že fajčenie spôsobilo milióny úmrtí na rakovinu pľúc po celom svete.

    Rozmazanie, či totálne prekrútenie faktov sa ako stratégie ukázali ako mimoriadne účinné, ale zďaleka najzákernejšou fintou bolo pre tabakový priemysel predstierať, že sa chopil výskumu a realizoval štúdie, pretože vlastnými štúdiami mohol logicky vytvárať vlastné výsledky.

    NOVÁ DOBA, STARÁ STRATÉGIA

    Rovnaká stratégia sa používa aj dnes a počas „pandémie“ koronavírusu ju vo veľkom využívajú farmaceutické spoločnosti. Ich prvou obeťou bol hydroxychlorochín (HCQ), liek na maláriu, ktorý sa dal ľahko zdiskreditovať vzhľadom na to, že ho Donald Trump odporúčal v dobe, keď ešte nebol schválený federálnymi úradmi. Neskoršie štúdie potom už ľahko vytvorili presvedčenie, že HCQ je neúčinný, hoci mnoho odborníkov dodnes tvrdí opak. Ďalší na rad prišiel Ivermektín.

    Lekári z viacerých krajín v týchto dňoch používajú na liečbu pacientov postihnutých ochorením COVID-19 „koktejl“ zložený z HCQ, Ivermektínu, zinku a vitamínu D a bývalý profesor Harvardu a výskumný pracovník Národného ústavu zdravia (NIH) Dr. George Fareed publikoval tento postup, s ktorým dosiahol pozoruhodný úspech, aj verejne. Spolu so svojím spolupracovníkom, doktorom Brianom Tysonom, liečili viac ako 5 000 pacientov s COVID-19, a výsledok? Iba dve úmrtia. Dr. Fareed, ktorý bol svojho času priekopníkom liečby vírusu HIV poznamenáva, že takýto kokteilový prístup je nevyhnutný a stal sa štandardom starostlivosti pri ochoreniach, akými sú HIV a vírus hepatitídy C. Pri COVID-19 ho považuje za nevyhnutný taktiež.

    Dnes vieme, že čím skôr sa Ivermektín podáva, tým nižšia je úmrtnosť. V 50. rokoch sme sa dozvedeli, že čím viac cigariet sme vyfajčili a čím dlhšie sme fajčili, tým vyššia bola úmrtnosť. Teraz máme 50 štúdií, ktoré ukazujú nesporné výhody Ivermektínu vo všetkých štádiách ochorenia COVID-19, pričom aj Svetová zdravotnícka organizácia zaznamenala v priemere o 81% nižšiu úmrtnosť pri podaní tohto lieku.

    SPOLOČNOSŤ MERCK, FDA A TAKÁ MALÁ ZAUJÍMAVOSŤ

    Spoločnosť Merck a Správa potravín a liečiv (FDA) verejne vystúpili proti Ivermektínu a začali ho NEodporúčať až potom, čo americká vláda prispela spoločnosti Merck sumou 356 miliónov dolárov na vývoj nového lieku proti COVID-19 s názvom MK-7110. Stalo sa tak po tom, čo spoločnosť Merck kúpila práva na MK-7110 za 425 miliónov dolárov v rámci dohody oznámenej 23. decembra 2020. Šanca, že tento liek získa súhlas na schválenie od FDA, je veľmi vysoká.

    Šanca, že „zázračný“ Ivermektín môže konkurovať lieku MK-7110, je tiež veľmi vysoká. Je preto logické, že priemysel v hodnote niekoľkých miliárd dolárov využije svoju obrovskú lobistickú, mediálnu a reklamnú silu, aby tomu zabránil. „Fajčenie“ tu spočíva v tom, a teraz pozor, že spoločnosť Merck bola pôvodným objaviteľom Ivermectinu! A teraz, keď ich starý liek viac negeneruje zisk, pretože firma vlastnila patent len do roku 1996, je Ivermektín už iba vážnou prekážkou na ceste za vyšším ziskom.

    Zmätok a „ponuka na financovanie výskumu“ prostredníctvom overenej a osvedčenej stratégie manipulácie sa opäť ukazujú ako pozoruhodne účinné pri ovplyvňovaní verejnej mienky. Ako to končí, už vieme. Máme 50 štúdií, z ktorých všetky ukazujú výhody Ivermektínu pri záchrane životov. Nepotrebujeme ďalších 50 štúdií, aby sme mohli povedať, že Ivermektín skutočne výrazne zabraňuje úmrtiam pri ochorení COVID-19, ale mal by sa začať používať okamžite. Toto je fakt založený na základe mnohých metaanalýz, ktoré už vykonali poprední a uznávaní vedci ako napríklad Dr. Tess Lawrieová – vysoko rešpektovaná a nezávislá výskumná konzultantka Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), Andrew Hill, Pierre Kory a ďalší.

    To ma privádza k článku z Washington Post z 8. apríla 2021, v ktorom je informácia, že vláda USA plánuje uskutočniť svoju vlastnú štúdiu Ivermektínu. Vďaka, ale nie. Vďaka za túto veľkorysú ponuku, ale všetci vieme, ako to dopadne.

    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

    CHCEM PODPORIŤ

    Zdroje:

    1. Big Pharma uses Big Tobacco’s strategy to defeat Ivermectin, The Desert Review, 12.4.2021
    2. Local frontline doctors modify COVID treatment based on results, The Desert Review, 5.4.2021

    3. Merck „svůj” ivermektin zpochybnil. Vyvíjí nový lék, Novinky.cz, 9.3.2021

    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]
    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
    ZDIEĽAJTE ČLÁNOK
    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑