• Vybrat den

    Prosinec 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Studie z Telavivské univerzity: Koronavirová varianta postihuje očkované lidi 8krát více než neočkované

    19-4-2021 Svobodné Noviny 275 471 slov zprávy
     

    Telavivská univerzita ve studii zjistila, že jihoafrická varianta koronaviru postihuje očkované osoby 8krát více než ty, které očkované nejsou.


    Studie ukazuje, že jihoafrická varianta Coronaviru (B.1.351) byla zjištěna osmkrát více u jedinců, kteří byli očkováni, než u jedinců, kteří nebyli očkováni.


    V této studii pomáhal i špičkový izraelský poskytovatel zdravotní péče Clalit Health Services.


    „Zjistili jsme nepoměrně vyšší podíl jihoafrické varianty u lidí očkovaných druhou dávkou ve srovnání s neočkovanou skupinou,“ řekl Adi Stern z Telavivské univerzity.








    „To znamená, že jihoafrická varianta je do jisté míry schopna prolomit ochranu vakcíny.“


    V této studii bylo pozorováno přibližně 400 osob, které byly očkovány přípravkem od společnosti BioNTech/Pfizer.


    Tito lidé se nakazili variantou koronaviru. Toto pozorování bylo poté porovnáno se stejným počtem lidí, kteří nebyli očkováni a byli infikováni.


    „Je první na světě, která je založena na datech z reálného světa a ukazuje, že vakcína je proti jihoafrické variantě méně účinná, ve srovnání s původním virem i britskou variantou,“ uvedl profesor Ran Balicer, ředitel výzkumu společnosti Clalit.


    Stern řekl, že závěry studie byly překvapením.


    „Podle vzorců v běžné populaci bychom očekávali jen jeden případ jihoafrické varianty, ale zaznamenali jsme jich osm,“ řekl Stern deníku Times of Israel.


    „Tenhle výsledek mi očividně radost neudělal.“


    A dodal:


    „I když jihoafrická varianta prolomí ochranu vakcíny, v populaci se příliš nerozšířila.“


    „Tato předběžná zjištění vyžadují bedlivou pozornost při šíření tohoto kmene v Izraeli a zdůrazňují potřebu epidemiologického sledování a systematického řazení, aby se zabránilo dalšímu šíření jihoafrické varianty v Izraeli.“


    Jihoafrická varianta představovala méně než jedno procento všech případů COVID-19 v Izraeli, uvedla agentura AFP s odvoláním na studii.


    „To znamená, že vakcína Pfizer-BioNtech, i když má vysokou ochranu, pravděpodobně neposkytuje stejnou úroveň ochrany proti jihoafrické (B.1.351) variantě koronaviru,“ uvedla studie.


    Nedávno odhalila šokující studie děsivé nebezpečí mRNA COVID-19 vakcín vyvolávajících prionovou nemoc, která způsobuje postupnou degeneraci mozku.


    Priony vyvolané vakcínou mRNA mohou způsobovat neurodegenerativní onemocnění, protože dlouhodobé vzpomínky udržují proteiny podobné prionu.


    Studie dospěla k závěru, že vakcína založená na mRNA může u příjemců vakcíny způsobit také ALS, degeneraci předního spánkového laloku, Alzheimerovu chorobu a další neurologická degenerativní onemocnění.









    Reklama

    loading...









    Loading...




    Reklama







    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑