Vatikán v květnu spolupořádá zdravotnickou konferenci, která představí projevy dcery Billa a Hillary Clintonových Chelsea Clintonové, guru na vakcíny Dr. Anthonyho Fauciho, guru Deepaka Chopra a šéfy Pfizeru a Moderny, které jsou masově vyráběnými vakcínami pro veřejnost. Papež František byl v minulosti kritizován za to, že zabředl do levicové politiky, a tato konference nepomůže zvrátit jeho image. Jaký je vlastně náboženský význam masového očkování? Bez ohledu na to se pátá mezinárodní vatikánská konference zaměří na otázky pandemie a na to, jak se „sjednotit k prevenci“.
Konference z 6. na 8. května s názvem „Exploring the Mind, Body & Soul: A Global Health Care Initiative: How Innovation and Novel Delivery Systems Improve Human Health“ je součástí konference s řečníky včetně Joe Perryho z Aerosmith a moderátory včetně Katie Couricové. Akci pořádá Papežská rada pro kulturu a vatikánská organizace Cura Foundation. “Bridging Science and Faith” je ukázkový rozhovor na konferenci.
Tisková zpráva cynicky vychvaluje, že „kromě nadace Johna Templetona patří mezi příznivce konference Sanford Health, Celularity, Akkad Holdings, The Helmsley Charitable Trust, Sorrento Therapeutics, Aspire Capital Partners, Hackensack Meridian Health, T. Denny Sanford Institute for Empathy and Compassion at the University of California San Diego, United Therapeutics, Alliance Global Partners, The Guthy-Jackson Charitable Foundation, Moderna, Inc. a mnoho dalších. Konference bude ukončena zprávou pro účastníky od papeže Františka…“
Deník National Files informoval v roce 2019 o papežově progresivní politice:
Papež František je na státní návštěvě Japonska, aby se setkal s místními katolíky a japonskou vládou, a zároveň vyzval Japonsko, aby se připojilo k Západu a přijalo více uprchlíků.
Podle italské neziskové zpravodajské služby ANSA vyzval papež František Japonce, aby přijali více uprchlíků, a v jednu chvíli je označil za „zombie“ během návštěvy katedrály svaté Marie v japonském Tokiu.
„Žádám vás, abyste roztáhli náruč přátelství a přivítali ty, kteří často po velkém utrpení přicházejí hledat útočiště ve vaší zemi,“ řekl údajně papež.
Japonsko je notoricky obtížný stát, do něhož se lze přistěhovat s využitím postavení uprchlíka či jinak. Papež poznamenal, že japonská imigrační politika je „natolik restriktivní, že počet těch, kteří v roce 2018 získali status uprchlíka, je omezen na 42 osob“.
Papež František prohlásil, že odmítnutí vpustit uprchlíky do Japonska povede k osamělosti, „největší chudobě“.
Podle zpráv papež František tvrdil, že „existují mladí lidé, kteří se nesmějí, nehrají, neznají smysl pro údiv či překvapení“.
Papež o těchto rádoby uprchlících mluvil jako o „zombiích“ podle přítomných a pokračoval, že „jejich srdce přestala bít kvůli neschopnosti oslavovat život“.