Nová washingtonská administratíva pokračuje v nanucovaní amerického spôsobu života a tých „najlepších hodnôt Spojených štátov a Západnej civilizácie“ svetu. Už aj predtým sa niektoré americké a európske ambasády pri určitých príležitostiach „skrášľovali“ zástavami LGBT, ale odteraz v prípade zaoceánskych veľvyslanectiev sa to stáva pravidlom. V súlade s „historickým“ nariadením šéfa Štátneho departmentu Antonyho Blinkena, odteraz všetky americké ambasády a konzuláty na svete budú „zdobiť“ národné zástavy USA a zástavy… LGBT. Ozaj múdre a správne načasované historické rozhodnutie.
Ako prvý na daný „dôležitý krok v svetovej politike a diplomacii“ reagoval ruský senátor, člen Rady federácie Alexej Puškov, ktorý zo svojej strany uviedol „recipročný návrh“. Podľa neho tento návrh môže inšpirovať ruských kolegov: „Odteraz na všetkých veľvyslanectvách USA budú visieť dve zástavy – a bude to presne podľa oficiálneho nariadenia štátneho tajomníka Blinkena: aby nik nemal žiadne ilúzie, že je to vnútorné rozhodnutie USA. Nie, je to vyhlásenie o expanzii nových amerických hodnôt a o ich rozšírení do celého sveta. Je to ich krédo. Prečo by sme potom nemohli v rámci odpovede zavesiť na našej ambasáde v USA spolu s národnou zástavou Ruska zároveň aj Zástavu Víťazstva nad fašizmom? Toto je naše krédo,“ zdôraznil Alexej Puškov.
Piatkové nariadenie Antonyho Blinkena, aby na vlajkových stožiaroch na všetkých amerických ambasádach a konzulátoch na svete zároveň s národnou zástavou USA zavesili ešte aj pestrofarebnú zástavu LGBT, nevyvolalo takmer žiadnu reakciu svetových politikov, analytikov a médií, ktorí daný návrh takmer nekomentovali a prakticky si ho ani nevšimli. Ktovie prečo prakticky vôbec nekomentovali novú „dôležitú“ iniciatívu Bieleho domu.
Niektorí komentátori sa však domnievajú, že ďalším dôležitým krokom americkej diplomacie bude zároveň s pestrofarebnou vlajočkou LGBT rozmiestnenie aj zástavy hnutia Black Lives Matter, „zásadové hodnoty“, ktorú Washington tiež nanucuje celému svetu. Verejnosť si určite všimla, že prednedávnom pred začiatkom medzinárodných futbalových zápasov, futbalistov a rozhodcov nútili pokľaknúť na jedno koleno a takto vyjadriť svoju podporu hnutiu Black Lives Matter a uctiť si obete policajného teroru.
Celý fígeľ je však v tom, že toto gesto je uznaním vlastnej viny a prosením o odpustenie. Podpora a úcta sa vyjadruje napríklad minútou ticha a iným konaním, ale v žiadnom prípade nie pokľaknutím na koleno. Vraždy černochov je vnútornou záležitosťou USA a vinou a hriechom len a len americkej administratívy. Na koleno si môžu kľakať v Oválnej pracovni, Bielom dome, Pentagóne, Senáte, Kongrese, na ministerstvách – skrátka kde len chcú v USA. Ale Európania si nemusia kľakať na koleno kvôli činom, spáchaným americkými policajtmi. Znova je to pokus postaviť všetko hore nohami a hodiť vinu na iných, alebo urobiť ich spoluvinníkmi, aj keď vôbec nie sú.
A čo sa týka zástav na amerických ambasádach, tak môžu ich tam mať koľko len chcú. Zároveň s národnou zástavou USA môžu zavesiť vlajky LGBT, Black Lives Matter, spolku priaznivcov zimného rybolovu, asociácie priateľov prišelcov z vesmírnych civilizácií, valného zhromaždenia sympatizantov komunálnych služieb a hociktorých iných spolkov.
Vlani ruské ministerstvo zahraničia celkom vtipne odpovedalo na skutočnosť, že z iniciatívy USA v júni 2020 niektoré západné ambasády v Moskve vyvesili zástavy LGBT a príslušnou symbolikou ozdobili svoje areály. Ruský rezort diplomacie im k tomu „pridal“ hudobnú kompozíciu Paula Mauriata „El Bimbo“, ktorá znela v gej – bare „Belasá ustrica“ v komediálnom americkom seriálu „Policajná akadémia“.
Zdroje:
1. https://t.me/police_frequency/43466
2. https://t.me/alexey_pushkov/3431