Ředitel NIAID Dr. Anthony Fauci, který je samozvaným obdivovatelem Hillary Clintonové, varoval, že lidé budou muset každou zimu donekonečna nosit roušky.
Dodal, že údaje nejen naznačují, jak účinné je zakrývání obličeje při omezování šíření nového koronaviru, ale že ve skutečnosti pomohlo udržet chřipku na uzdě.
Zatímco miliony Američanů se nadále nechávají očkovat proti novému koronaviru, mnozí si kladou otázku, zda roušky na obličeji budou či nebudou trvalou součástí postpandemického světa.
V březnu americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí uvedlo, že plně očkovaní Američané se mohou scházet s dalšími očkovanými lidmi uvnitř, aniž by nosili roušky nebo se společensky distancovali.
CDC však také vyzvalo plně očkované jedince, aby se na veřejnosti stále fyzicky distancovali od ostatních. CDC také doporučilo očkovaným lidem, aby se nechali testovat, pokud se u nich objeví příznaky, které by mohly souviset s COVID-19.
Agentura také nedávno zveřejnila stručnou zprávu, že malé kapičky viru mohou za určitých podmínek urazit více než dva metry, což představuje riziko infekce.
Doktor Fauci už dříve vyzval lidi, aby zvážili nasazení další roušky, a tvrdil, že dvě jsou lepší než jedna.
V pořadu „Meet the Press“ televize NBC se moderátor Chuck Todd zeptal Fauciho na následující:
„Pojďme k nošení roušek. Kdy můžeme přestat nosit venku roušky? V jaké fázi, když jsou očkovaní lidé, si sundáme roušky? Bude ta rouška něco, co s sebou budeme mít v sezónním měřítku?“
Fauci odpověděl:
„Víte, to je docela možné. Myslím, že si lidé zvykli na to, že nošení roušek, když se podíváte na data, očividně snižuje respirační onemocnění.
Víte, že jsme letos neměli prakticky žádnou chřipkovou sezónu, jen proto, že lidé dělali věci týkající se veřejného zdraví, které byly namířeny převážně proti COVIDu-19.
Australané v zimě, to samé, neměli téměř žádnou chřipku, hlavně kvůli věcem včetně nošení roušek. Lze si tedy představit, že za rok nebo za dva nebo i více, že v určitých sezónních obdobích, kdy máte viry přenášené dýchacími cestami, jako je chřipka, se lidé skutečně rozhodnou nosit roušky, aby se snížila pravděpodobnost, že budete šířit tyto nemoci přenášené dýchacími cestami.“