• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    masovÉ vraždy, masová hysterie , masová propaganda

    27-6-2015 NWO Odpor 92 1289 slov zprávy
     

    charleston_shootingOpilí řidiči zabijí za rok 20-krát více obětí, než masoví střelci za 30 let. Devět životů ukončila střelba v historickém kostele v Charlestonu v Jižní Karolíně, spáchaná nepříčetným 21-letým mužem, který byl zjevně pod tlakem. Jádrem jeho motivace byl zřejmě extrémní rasismus. Okamžitě po střelbě se opět rozpoutala již dobře známá, ostudná vykořisťovací slovní šaráda, jejímž cílem je prosadit program na “kontrolu zbraní” jak na úrovni národního veřejného mínění, tak napříč americkými zákonodárnými orgány.



    Přesto se této vykonstruované, soustředěné a lstivé propagandě – spuštěné korporátními médii a americkými politickými kruhy – nedaří zapojit případ nedávné střelby do své argumentace pro intenzivnější debatu o “kontrole zbraní”.


    Místo toho následoval obrovský spěch využít hněv, lítost a strach k novému pokusu s cílem sebrat zodpovědným Američanům jejich právo být ozbrojeni pro případ napadení nebezpečnými jedinci.


     


    Opilí řidiči zabijí za rok 20-krát více obětí, než masoví střelci za 30 let.


    Washington Post, spolu s dalšími pilíři západní propagandy, ve svých článcích, následujících bezprostředně po násilných událostech, vždy opakovaně shrnul historii masové střelby a vyjmenoval případy ozbrojeného násilí. Tyto statistiky jsou obvykle prezentovány bez kontextu a bez odkazů, záměrně k oklamání čtenáře.


    V jejich posledním článku “11 essential facts about guns and mass shootings in the United States” (tj. 11 základních faktů o zbraních a masových střelbách v USA) tvrdí, že v posledních 30 letech bylo zabito v důsledku masové střelby 574 lidí. Zatímco se ve svém článku snaží, aby toto číslo vyznívalo jako enormní, když je zapojíme do souvislostí, tak US Centrum pro kontrolu nemocí (CDC) uvádí, že jenom v roce 2013 bylo zaznamenáno 10 076 obětí zabitých opilými řidiči. To je přibližně 20-krát více zabitých lidí v jednom roce v důsledku jízdy opilých řidičů, než za posledních 30 let v důsledku masové střelby (masová střelba se definuje jako 3 a více lidí zabitých během jednoho útoku).


    The Post v rámci svého neupřímného překrucování tvrdí:


    V tomto sloupku, který vznikl po úpravě původní verze, publikované po masových vraždách spáchaných v minulosti, zkoumáme specifickou roli Ameriky – mezi vyspělými zeměmi – jako místa, kde je rozšířena podpora držení zbraně a stejně tak je rozšířeno násilí za použití střelných zbraní. Existuje pár asi překvapivých zjištění – počet vlastníků zbraní v USA celkově klesá. Ovšem navzdory masovým vraždám, kterých v posledních letech přibývá, jsou Američané v otázce práva držet zbraň stále rezolutně pro.”


    V podstatě svým článkem Washington Post tvrdí, že vlastnictví zbraně se stává nepopulárním, že je prvotní příčinou vyšší míry násilí oproti ostatním průmyslovým zemím a že masové vraždy střelnou zbraní jsou hlavním problémem. Ovšem když je srovnáme s dalšími případy “bezdůvodných” vražd, je zřejmé, že přestože jsou atraktivnější v titulcích novin, nejsou naší největší výzvou.


    Násilí v Americe způsobují socioekonomické faktory, nikoliv zbraně.


    UN_HomicideSTudy_2011Amerika má zbraně. Amerika je násilnická země. Zbraně způsobují násilí. Toto jsou asi nejabsurdnější argumenty, jaké si lze představit. Přesto jsou základním stavebním kamenem agendy pro kontrolu zbraní, ačkoli je mezi násilím a přístupem k legálně získaným zbraním malá souvztažnost.


    Studie OSN o vraždách, vydaná 2011 – v pdf zde


    Když srovnáme dvě země, Spojené království (UK) a Japonsko, jejichž populace je v podstatě “odzbrojená”, najdeme i tady nesmírnou, zdánlivě nevysvětlitelnou, rozdílnost ohledně počtu vražd. Přestože jsou obyvatelé obou zemí neozbrojení a nevyskytují se tu téměř žádné vraždy za použití střelné zbraně, je podle statistik OSN mezi Japonskem a Spojeným královstvím v míře vražd astronomický rozdíl. Proč ?


    Návštěva těchto zemí odhalí zcela odlišnou kulturu, vzdělávací systém, infrastrukturu a socioekonomické vzory. To vysvětluje, proč Japonsko, přestože je jeho populace mnohem větší, vykazuje nižší celkový počet vražd, než UK, kde je při menší populaci míra násilí téměř třikrát vyšší.


    Podle studie OSN, která zahrnuje nejčerstvější dostupná data za jeden rok, Japonsko s populací zhruba 130 milionů mělo pouhých 506 vražd za období jednoho roku. Naopak Spojené království s méně než polovinou japonské populace, tedy s 53 miliony, mělo 722 vražd. Míra na 100 000 lidí pro Japonsko je 0,4 a UK 1,2. Spojené království, přestože jeho populace je neozbrojená a nemají teoreticky žádné násilí za použití střelné zbraně, má přesto trojnásobnou míru vražd než mají v Japonsku. Lidé zabití v UK nebo Japonsku jsou mrtví stejně, jako každý člověk zabitý střelnou zbraní v USA. A upřímně řečeno toto naznačuje, že držení zbraní (nebo jejich zákaz) není hlavní faktor, který by podněcoval zabíjení a násilí.


    Spojené státy trpí více existencí chudoby, nerovností příjmů, stagnací a úpadkem ekonomického a vzdělávacího systému, specielně v ghetech a na jihu, než právě UK. A to je důvod, proč je ve Spojených státech více násilí, než v jiných průmyslových zemích, tedy nikoliv kvůli dostupnosti zbraní. Přestože mají Spojené státy více obou, zbraní i násilí, než jiné průmyslové země, jsou stále ještě zemí s relativně menším výskytem násilí, než mnohé jiné rozvojové země, včetně těch, které mají mnohem méně střelných zbraní na osobu.


    Kontrola držení zbraní má vest k dominanci nad lidskými životy, nikoli k jejich záchraně


    Nepříjemná skutečnost ohledně pravé povahy násilí a jeho souvislosti se střelnými zbraněmi je zcela opomíjena agendou pro kontrolu zbraní především proto, že její podstata spočívá v odzbrojení americké veřejnosti, tudíž odstranění překážky na cestě k totalitě, nikoliv v úsilí o záchranu nevinných životů. Tento fakt je nejlépe vidět na neustálém volání po zákazu poloautomatických pušek, nazývaných médii jako “útočné pušky”.


    Navzdory jejich pomluvám mají “útočné pušky” nejmenší podíl na počtu úmrtí za rok, při všech ozbrojených násilných útocích. Fakticky – podle vlastní statistiky FBI – všechny druhy pušek (včetně “útočných pušek”) mají menší podíl na počtu úmrtí za rok, než vrazi, kteří používají hole ruce a nohy. Také hole jsou používány častěji v případech vražd v USA, než jakékoli pušky, včetně “útočných pušek”. Zakazovací obsese ve věci držení těch nejméně nebezpečných střelných zbraní, které jsou zároveň nejvhodnější pro obranu při občanských nepokojích stejně jako pro otestování tyranské vlády, prozrazuje, o co agendě pro kontrolu zbraní přesně jde.


    FBI_Crime_Stats_2011LD


    Tragédie v Charlestonu je samozřejmě neštěstí. Ozbrojené násilí spolu s dalšími formami násilí a nezodpovědného chování jsou problémy, které společnost musí řešit, ale nikoliv na úkor práv zodpovědných, svobodných občanů. To se týká i opilých řidičů, mnohem naléhavější záležitosti než je masová střelba, ovšem i tento problém musí být řešen bez porušování práv dospělých lidí, kteří chápou důsledky konzumace alkoholu.


    Ti, co vedou sociální kampaně založené na využívání emocí a zneužívání tragédií, jsouce jako supi vrhající se na zdechliny, a pokoušejí se kolektivně trestat celý zbytek společnosti kvůli špatné vůli a činům jednotlivce, představují mnohem větší nebezpečí pro náš způsob života, než nepříčetný střelec. Je to proto, že takoví lidé odvádějí naši pozornost od řešení socioekonomických a kulturních problémů, v jejichž důsledku dochází ve společnosti k rozpoutání násilí se střelnou zbraní či beze zbraně, a zbavují nás našich práv a svobody, to vše za nárůstu dalších násilných tragédií.


    Rasisté budou nadále vymýšlet způsoby, jak zabít lidi, které považují za “nežádoucí”. K tomu, abychom rasismus porazili, musíme se mu postavit přímo a nikoliv pokoušet se každou jednu ulici zbavovat násilí .


    Koneckonců zabití jiné lidské bytosti střelnou zbraní je již téměř nelegální. Abychom zabránili takovýmto nezákonným pokusům, musíme pojmenovat základní příčiny páchání vražd. Ti, kteří toto nejlépe chápou, bývají zároveň těmi, kdo mají ze zneužívání nepřetržitého násilí největší prospěch a využívání jej jako záminky k dalšímu umenšení práv a síly amerického lidu. Je na vlastnících zbraní, aby fungovali jako zástupci zodpovědných držitelů střelných zbraní, stejně jako předvoj v jejich místních komunitách, a působili k vymýcení základních příčin násilí, které je využíváno jako záminka k obrání Američanů o jejich práva.


    Tony Cartalucci | Land Destroyer| 19. červen, 2015


    Zdroj: http://www.infowars.com/mass-shooting-mass-hysteria-mass-propaganda/


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑