Podľa tohto dokumentu z 11. mája 2021 na základe analýzy výsledkov 162 457 RT-PCR testov spol. Roche Diagnostics z okolia nemeckého Münsteru sa zistilo, že potenciálne infekčných (ct menej ako 25) bolo len 40,6 percenta pozitívne testovaných. Zaujímavé výkyvy v ct hodnotách dosiahli napr. deti a adolescenti (keby to brali do úvahy u nás, základné školy by sa už nikdy nezatvorili).
Záverom tohto pre-printu sa konštatuje, že RT-PCR test nemá byť používaný na tzv. masový skríning ochorenia a hlavne: nesmie byť používaný ako samostatný nástroj, na základe ktorého sa nastavujú pandemické opatrenia vrátane karantény, izolácie alebo lockdownu.
Nuž, my sme to hovorili na prelome rokov. Podobné dáta tu k dispozícii boli. Pre nás to nie je žiadna novinka, naopak tvrdíme, že vedci mohli byť aj odvážnejší a ísť s ct nižšie. Tie čísla by boli určite zaujímavé.
A perlička na záver, opäť z časopisu medrxiv.
Na základe ďalšieho nového pre-printu z 20.5.2021 to vyzerá tak, že SARS-Cov-2 sa nešíri primárne vzduchom, ale dotykom. Na vírusové ochorenie tu niečo výrazne, ale výrazne nesedí. Zaslúži si to ďalšiu pozornosť. Rukavice miesto rúšok? Alebo len obyčajná dezinfekcia prostredia? Čo myslíte? Dá to niekto vedieť ministrovi školstva a Úradu verejného zdravotníctva SR?
Autor: JUDr. Peter Weis
Zdroj: Nový pre-print v medrxive k RT-PCR potvrdzuje pád zlatého štandardu, akw.sk, 25.5.2021
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]