• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Pentagon: Rusko a Čína chtějí přerůst USA, zabráníme tomu i za cenu války. PUTIN A OSEL

    1-7-2015 Zem & Vek 417 801 slov zprávy
     
    Pentagon: Rusko a Čína chtějí přerůst USA, zabráníme tomu i za cenu války. PUTIN A OSEL

    Pentagon popsal, jak se Spojené státy chystají na Rusko a Čínu, a promluvil o tom ústy náměstka ministra obrany Roberta Worka. Ten uvedl, že Spojené státy, které se považují za největší sílu, nedovolí Číně a Rusku, aby je přerostly. Pentagon bude bránit rozvoji těchto národů a také bude připraven i k horké válce – v případě potřeby i nukleární. Robert Work pronesl projev v Arlingtonu, kde otevřel společný projekt amerického letectva a společnosti RAND během sympozia s názvem GEOINT 2015.


    „USA byly vždy neporazitelnou velmocí s globální nadvládou při řešení všech vojensko-politických problémů. Nicméně, jak víme, tato jedinečná a brilantní doba se blíží ke svému konci. I když v dohledné budoucnosti budou Spojené státy dál mít možnost zachovat si naprosto dominantní postavení ve světě, není pochyb o tom, že nebudeme mít neomezenou moc“ – uznává Pentagon. A hned vysvětlil příčinu:


    „Jedním z problémů, ohrožujícím dominantní postavení USA na světové scéně, je problém případné nové konfrontace s velmocemi. Pokud dosud Rusko a Čína dnes nejsou velké mocnosti, mají všechny předpoklady se jimi stát“ – řekl náměstek Pentagonu a dodal, že je to logické.



    O co jde?  „Rusko aktivně směřuje své úsilí, aby oslabilo vojenské schopnosti NATO a intenzivně usiluje o získání dominantního postavení. Rusko při řešení problémů na globální úrovni nikdy nepřineslo žádný pokrok. Z vojenského hlediska strategický rozvoj Číny říká, že politika státu je zaměřena na mezinárodní konfrontaci s cílem změnit rovnováhu sil a práv na světové scéně, a tato tendence se pravidelně zvyšuje, „- připomíná dále.


    „Spojené státy musí být lepší než nepřítel v jejich vojenských a technických schopnostech. Za druhé, musíme si zachovat schopnost udržovat moc v Atlantském a v Tichém oceánu, jakož zabránit nepříteli v pokusech uplatnit moc na válečné scéně “ – pokračuje Work. „Mám na mysli, aby Spojené státy měly možnost vysílat vojska a udržet vliv na těchto územích, což Rusko a Čína nebudou chtít povolit. Naši soupeři jsou pravděpodobně daleko ve vývoji  kybernetických zbraní“- zaznělo dále v řeči. Pentagon veřejně označil Rusko za „moderní a inteligentní“ a označil jej za nepřítele, který „nebude fungovat podle představ“. Robert Work dodal, že Rusko bude pořád nepřítel, a to i v případě odchodu prezidenta Putina z jeho postu.


    Náměstek ministra obrany tím přiznal, že Rusko a Čína představují nebezpečí pro životně důležité oblasti amerického prostoru a pro nadřazenost amerických technologických zbraní. „Kosmické systémy, budované Američany po desetiletí, kam patří i špionážní satelity, navigace a komunikační sítě, dávají Spojeným státům nepřekonatelnou sílu. Tyto schopnosti, které byly postaveny a vylepšeny v době studené války nám umožnily pracovat rychleji, s nižšími náklady, s menší strukturou ozbrojených sil a s mnohem menším počtem obětí, než by to jinak bylo nutné. Ale americká vojenská převaha je stále významným způsobem narušována právě Ruskem a Čínou a jejich pokročilými zbraněmi“, dodal.


    Pentagon: Rusko a Čína chtějí přerůst USA, tomu zabráníme i za cenu války


    Program F-35 Lightning


    „Rusko a Čína studovaly americkou armádu v bojích a připravují nasazení vesmírných systémů,  zranitelných pro americké vojenské síly. Vypořádat se s touto hrozbou musí Pentagon vyvinutím vesmírných systémů, které budou schopny odolávat útokům v rozsahu od pozemních raketových k laserovým satelitním. Nezajištění takových systémů by mělo hluboký dopad na velící a kontrolní činnost,  schopnost detekovat střely by byla oslabena a přesnost naváděných zbraní snížena. Centra řízení bezpilotních letadel by byla ochromena  a v údajích zpravodajských informací by také docházelo ke ztrátám,“ řekl ministr Work.


    Je nutné dobudovat středisko k vypořádání se s vesmírnými útoky. K financování lepší vesmírné bezpečnosti a obrany bude Pentagon potřebovat přibližně 5 miliard dolarů. Zopakoval, že Rusko je jasným současným nebezpečím pro jeho agresi na Ukrajině a hrozbu jaderných aktivit, zatímco Čína také představuje nebezpečí, ale s tou se do budoucna jako s nepřítelem nepočítá.


    Jakých ruských zbraní si Pentagon všímá a kterých se obává, je zde.


    PUTIN A OSEL

    Co k tomu dodat? Kromě toho, že náměstek ministra obrany USA veřejně sdělil, že Spojené státy byly a musí zůstat světovým hegemonem, sdělil i další věc: Jaká to „drzost“, že nějaká země by chtěla žít podle vlastních představ a nikoliv podle diktátu USA! A jaká to „drzost“, když chtě-nechtě takové zemi nezbývá, než bránit své zájmy stejnou silu, jakou USA chtějí ovládnout ji! Ve videu, nazvaném OSEL a PUTIN (které sice není úplně k tématu) Putin v závěru vysvětluje, jak vypadala ruská armáda v 90. letech – a to se samozřejmě Spojeným státům líbilo. A Putin – slovy videa – vadí právě proto, že není osel.



    A ještě tak mimochodem: také cítíte ten rozdíl v pravdivosti slov, projevů a gest, mezi Obamou a Putinem?


     


    Použité zdroje: The Washington Timespolitonline.ru


     


    – Pozorovatelka –  28.6.2015


    Stáhněte si článek v PDF
    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑