Poradkyně britské vlády a bývalá členka komunistické strany Susan Michieová říká, že mandáty v podobě roušek a společenské distancování by měly pokračovat „navěky“ a že by si lidé měli osvojit podobné chování, jako tomu bylo u bezpečnostních pásů.
Michieová, kteáý je profesorkou zdravotnické psychologie na UCL a přední členkou SAGE, řekla, že taková kontrolní opatření by se měla stát součástí „běžného“ rutinního chování lidí.
Vakcíny jsou skutečně důležitou součástí kontroly pandemie, ale je to jen jedna část. [A] testovací, sledovací a izolační systém, [jakož i] hraniční kontroly, jsou opravdu zásadní. A třetí věcí je chování lidí. Tedy chování společenského distancování se, ujišťování se, že je dobře větráno [když jste uvnitř], nebo když není, nošení obličejových roušek a [udržování] hygieny rukou a povrchu.
Tyto budeme muset udržovat dlouhodobě, a to bude dobré nejen pro Covid, ale i pro omezení dalších [nemocí] v době, kdy NHS [bojuje]… myslím, že do jisté míry navždy…
Myslím, že je spousta různých způsobů chování, které jsme v životě změnili. Dnes běžně používáme bezpečnostní pásy – dříve jsme je nepoužívali. V parcích teď běžně sbíráme psí hovínka – to jsme dřív nedělali. Když lidé vidí, že existuje hrozba a že je něco, co mohou udělat, aby snížili tuto ochranu sebe, svých blízkých a svých komunit, to, co jsme viděli za poslední rok, je, že to lidé dělají.
její komentáře znovu zdůrazňují, kolik vědeckých poradců se opilo mocí v důsledku COVID-19 a nikdy se jí nechce vzdát.
David Nabarro, a special envoy from the WHO, said that vaccines won't be enough to end the pandemic, and that we'll need to adapt our lifestyles too.
Professor @SusanMichie, a behavioural scientist advising the government, and epidemiologist Dr @shikta_das join @ClaudiaLizaTV. pic.twitter.com/NzSjnbSgve
— Channel 5 News (@5_News) June 9, 2021
„Není překvapením, že Channel 5 News se vůbec nesnažil tato tvrzení prověřit. Moderátor pořadu nevznesl žádnou námitku proti myšlence, že nošení roušek a společenské distancování by mohlo pokračovat „navždy“, a uchýlil se pouze k přátelskému smíchu,“ píše Michael Curzon.
„Spolupracovník profesorky Michieové, vědecký kolega z UCL, doktor Šikta Das, řekl: „Myslím, že Susan se vyjádřila velmi dobře,“ a dodal, že zavedení vakcíny vytvořilo „falešný pocit bezpečí“. Dospěla k závěru: „Myslím, že ještě nejsme připraveni odemknout.“ Jak je to všechno kvůli rovnováze!“
Snad nikoho nepřekvapí, že je Michieová dlouholetýou komunistickou zastánkyní tvrdé linie a ve svém přesvědčení byla tak horlivá, že si vysloužila přezdívku „Stalinova chůva“.
Její smýšlení se shoduje s názorem kolegy vládního poradce profesora Neila Fergusona, který kdysi přiznal, že ho překvapilo, že úřadům mohou „projít“ stejná drakonická opatření, jaká komunistická Čína zavedla na počátku pandemie.
„[Čína] je komunistický stát jedné strany, říkali jsme. Mysleli jsme si, že v Evropě nám to neprojde… a pak to udělala Itálie. A my jsme si uvědomili, že můžeme taky,“ řekl Ferguson.