Bývalý vedecký výskumník Slovenskej akadémie vied (SAV) Miroslav Štec adresoval prezidentke Čaputovej tvrdé slová po jej stredajšom vyhlásení, v ktorom vyzvala ľudí k očkovaniu.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo vyhlásení vyzvala ľudí k očkovaniu. Reagoval naň bývalý vedec SAV Miro Štec.
Toto vyhlásenie prezidentky má ale aspoň tri úplne zásadné nedostatky:
1. Neupozorňuje ľudí na to, že v zaočkovanej Veľkej Británii, kde sa prevalencia delta variantu blíži k sto percentám (takmer všetky nové prípady sú spôsobené variantom delta), umiera podľa reportov britskej vlády v posledných týždňoch viac ako 50 percent ľudí z kategórie zaočkovaných. Skoro jedna tretina umiera v súvislosti s delta variantom z kategórie plne zaočkovaných dvomi dávkami plus 14 dní.
Británia spolu s Portugalskom sú jediné dve krajiny, z ktorých sa môžeme poučiť – prevalencia delta variantu je tam už týždeň vyššia ako 95 percent. Je šokujúce, že o tom prezidentka nevie. Minimálne mohla počkať s týmto vyhlásením aspoň pár týždňov, aby vylúčila možné následky tohto znepokojivého trendu v Británii.
2. Neupozorňuje ľudí, že masová vakcinácia sa uskutočňuje bez znalosti evolučných schopností vírusu variovať.
S – proteínovo orientovaná intervencia vakcínou nemusí stačiť účinne ochrániť populáciu pred ďalšími variantami (zrejme sa toho dočkáme už aj pri delta a delta plus variante).
S – proteínovo orientovaná vakcinácia môže priniesť po celom svete len jediný výsledok – rezistenciu nových variantov na súčasné vakcíny.
S – proteínovo orientovaná vakcinácia (ktorá nie je sterilizačná) spôsobuje nadlimitný evolučný tlak na vírus tak, aby ďalej mutoval smerom k ďalším ešte rýchlejšie sa šíriacim variantom, prípadne rekombinantom.
To všetko sa stane aj vtedy, ak by sa pani prezidentke podarilo zaočkovať 100 percent slovenskej populácie. Ukazuje sa už v reálnych vedeckých štúdiách, že práve zaočkovaní (často sú to imunikompresívni) nám „vyrábajú“ nové a veľmi nepríjemné mutácie a varianty. Je šokujúce, že si pani prezidentka neuvedomuje.
3. Neupozorňuje ľudí, že vakcíny sú schválené podmienečne, sú teda experimentom a nepoznáme ich dlhodobé a strednodobé vedľajšie účinky.
Ako mohli čelní predstavitelia štátov padnúť k takejto jednostrannosti a celoštátnemu experimentu? Aj keby im to náhodou vyšlo do bodky, aj tak je miera rizika dnešných rozhodnutí neakceptovateľná. Je totiž šanca (aj keď sa zdá malá), že tento celoplošný experiment sa obráti proti nám a doslova nás zničí.
K tomu všetkému je možné priložiť desiatky odvolaní sa na vedecké štúdie.
Demagógia v podaní SK, citujem z článku denníka SME:
„Ak sa Slovensku v najbližších dňoch nepodarí výrazne plnú zaočkovanosť zvýšiť, nezaočkovaní v niektorých regiónoch na juhu, východe a severe Slovenska budú podľa Martina Pavelku z Inštitútu zdravotníckych analýz (IZA) delta variantom „rozmetaní“ ako veternou smršťou.“
Upozorňujem, ze delta variant sa šíri síce extrémne rýchlo, má ale mizivú letalitu a miernu hospitalizáciu.
Upozorňujem, ze v UK, kde sa vyskytuje už len variant delta, je väčšina (z malého poctu) úmrtí z kategorie „očkovaných“. 1/3 úmrtí na delta tvoria ľudia zaočkovaní dvoma dávkami plus 14 dní.
„Delta variantom sa do polovice júna v UK nakazilo 60 655 ľudí. Z tohto počtu však zomrelo iba 73 osôb, čo je 0,1 percenta, teda približne jedno promile. Úmrtnosť je teda 20x nižšia, ako pri súčasnej mutácii alfa, predtým označovanej ako britská mutácia. Hospitalizáciu potrebovalo 488 osôb, čo je 0,8 percenta, teda 8 promile. Je to o 2,5-krát menej, ako pri mutácii alfa. Z celkového počtu infikovaných osôb bolo 35-tisíc ľudí neočkovaných, cca 4000 ľudí očkovaných druhou dávkou a 13 500 očkovaných prvou dávkou.“
Autor: Miro Štec
Foto: Alfa variant má smrtnosť 1,1% a Delta 0,1%, čiže 10 násobne menšiu, zdroj: Badatel.net
Zdroje:
1./ Ženie ľudí do rizika. Vedec Štec adresoval Čaputovej tvrdé slová o experimentálnych vakcínach, Hlavný denník, Peter Sulek, 23.6.2021
2./ Miro Štec, facebook, 23.6. a 24.6.2021
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]