• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Z „otca Európy“ Roberta Schumana bude možno svätec

    26-6-2021 Zem & Vek 75 1036 slov zprávy
     

    V marcovom vydaní 2019 nášho mesačníka som v rubrike Bez masky odhaľoval pravú tvár Robertovi Schumanovi, jednému z popredných povojnových eurokratov. Súčasná Európska únia ostáva napriek siedmym dekádam masívneho integračného politického marketingu nedopečeným a nedohnieteným kolosom. Stojí na hlinených nohách a rúti sa pod vlastnou velikášskou nadváhou. Začiatkom tohto roka vyskočila z taviaceho kotla EÚ národov na poslednú chvíľu Veľká Británia. Neznesiteľnú páľavu vriacej vody začínajú cítiť aj iné žaby a niektoré azda stihnú vyskočiť, aby sa neuvarili. Komisárom v Bruseli tečie do topánok a pokúšajú sa udržať podráždené žaby hrnci za akúkoľvek cenu. Najnovšie siahli po nátlakovej páke, ktorú v minulosti používali proti neposlušnému ľudu mnohé totality. Zaangažovali najvyššiu cirkevnú  hierarchiu vo Vatikáne a tá opätovne podrobuje duchovný svet svetskej moci.

    O krok bližšie k svätosti

    19. júna vydali tlačové kancelárie hlavného prúdu zarážajúcu správu. Najrýchlejšie sa šírila verzia z dielne agentúry Associated Press (AP). Portál denníka The Guardian ju zhutnil do trefného titulku: „EU founding father Robert Schuman moves a step closer to sainthood“ („Zakladajúci otec EÚ Robert Schuman o krok bližšie k svätosti„).

    Stredoľavý a ultraliberálny The Guardian ju zaradil do rubriky Catholicism (Katolicizmus), čím využil príležitosť kopnúť si do katolíckej cirkvi aj iným spôsobom než poukazovaním na výskyt pedofílie v kruhoch cirkevnej hierarchie.

    Zámienku anglosfére, ktorá podriadila za panovania Henricha VIII. cirkevnú moc svetskej, na ukážku poklonkovania sa Vatikánu mocným tohto sveta poskytol sám pápež František. Zacitujme na znak uznania, že Konferencia biskupov Slovenska (KBS) bude asi zbehlejšia v správnej terminológii než laické tlačové kancelárie túto správu:

    Vatikán 19. júna (RV) Pri audiencii prefekta Kongregácie pre kauzy svätých kard. Marcella Semerara v sobotu 19. júna schválil pápež František dekréty umožňujúce blahorečenie skupiny desiatich rehoľných sestier alžbetínok, umučených v roku 1945 v Poľsku, ako aj jezuitského kňaza nemeckého pôvodu zo 17. storočia.“

    Údernosť informácie vynikne až v tejto nasledujúcej vete:

    Medzi ďalšími piatimi osobnosťami, ktorým Cirkev úradne priznala hrdinský stupeň cností, je aj francúzsky politik Robert Schuman (1886-1963), jeden zo zakladateľských osobností zjednotenia Európy.

    Znamená to, že Roberta Schumana, jedného z prvých inštitucionálnych eurokratov, ktorého unijná vrchnosť zvelebuje ako posvätného proroka európskej integrácie, začína vyvyšovať na piedestál svätca už aj Vatikán.

    Katolícka cirkev mu dekrétom pápeža priznala hrdinský stupeň cnosti. Najvyšší vatikánsky potentát tým umožnil naštartovanie postupu, ktorý obvykle trvá dlhé roky. V tomto prípade sa možno skráti, ak na tom budú bruselské špičky trvať.

    „Upravia“ definíciu zázraku?

    Označenie cnostný, či ctihodný, býva predstupňom k blahorečeniu. To si však vyžaduje predloženie dôkazu v podobe zázraku. Za zázrak sa zvyklo považovať uzdravenie nevyliečiteľne chorého človeka. Ak má byť blahorečená osoba svätorečená, t.j. vyhlásená za svätú, musia ju sprevádzať dôkazy o vykonaní nejakého ďalšieho, iného zázraku. Schuman nijaké zázraky nevykonal, a tak budú cirkevní hodnostári asi musieť požehnať výrazné zmäkčenie definície zázraku.

    Svetská moc eurokomisárov v Bruseli si s vytváraním modly z tohto pôvodným povolaním advokáta, parlamentného poslanca a istú dobu i ministra v kolaborantskej (t.j. pronacistickej) vláde maršala Pétaina, ťažkú hlavu nerobí. Prevrátil včas kabát a nechal sa angažovať víťaziacimi Angloameričanmi do realizácie ich verzie tzv. európskeho unifikačného projektu. Líšila sa síce od plánov Tretej ríše na zjednocovanie podrobených štátov Európy, ale niesla s nimi aj spoločné prvky.

    Homogenizačná mašinéria v Bruseli urobila z 9. mája 1950, keď Schuman predniesol Vyhlásenie o novom usporiadaní Európy (tzv. Schumanova deklarácia), sviatok, ktorý nazvala Deň Európy. Oficiálna slovenskojazyčná webová stránka EÚ približuje zavedenie tohto sviatku slovami: „Deň Európy (9. mája) je oslavou mieru a jednoty v Európe. V tento deň si pripomíname výročie historickej Schumanovej deklarácie. Robert Schuman, francúzsky minister zahraničných vecí, vo svojom prejave prednesenom v Paríži v roku 1950 navrhol novú podobu politickej spolupráce v Európe, ktorá by zabránila vojnám medzi európskymi národmi.“

    Tento a podobné chválospevy na umelý konštrukt, ktorý nedokázal zabrániť na jar 1999 krvavej vojenskej intervencie štátov, ktoré sú v EÚ i v NATO, aby sa  podieľali na bombardovaniu Juhoslávie, vyvracia mýtus o EÚ ako garantovi mieru v Európe. Hanbiť by sa mala aj za súčasnosť. Ukrajinský Donbas je predsa tiež Európou a existencia EÚ nezabraňuje ostreľovaniu mestských štvrtí Donecku delostreleckou a mínometnou muníciou Made in EU.

    Robert Schuman stál pri zrode deštruktívnej supranárodnej entity, ktorá systematicky odnárodňuje obyvateľstvo členských krajín a zbavuje ho svojej spoločnej kresťanskej hodnotovej sústavy. Na čele Európskeho parlamentného zhromaždenia zotrvával až do marca 1960. Bol svedkom degradácie mravov, etiky a morálky a nepodnikal protiopatrenia. Úpadok sa po jeho úmrtí v septembri 1963 postupne urýchľuje. A Vatikán? Rozklad tradičnej morálky a mravnosti nielenže nepranieruje, ale naopak, jej likvidátorov posväcuje.

    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

    CHCEM PODPORIŤ
    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]
    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
    ZDIEĽAJTE ČLÁNOK
    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑