• Vybrat den

    Listopad 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Prejav bývalého premiéra a exministra spravodlivosti SR Jána Čarnogurského na medzinárodnej bezpečnostnej konferencii v Moskve.

    2-7-2021 Zem & Vek 99 1312 slov zprávy
     

    Na pozvanie organizátorov som sa zúčastnil na konferencii o medzinárodnej bezpečnosti v Moskve 22. až 24. júna t. r. V konferenčných priestoroch sa pohybovalo mnoho generálov a ministrov obrany z ne-západných krajín. Vojenskí pridelenci v Moskve z krajín Európskej únie, vrátane Slovenska, prišli v civilnom obleku. Ako delegáti z krajín EÚ a NATO tam boli len opoziční Nemci, Francúzi a ja. Vystúpilo celé ruské vedenie silových zložiek (prezident Putin online).

    Ruský minister obrany Sergej Šojgu upozornil, že na východnej hranici NATO sa hromadia útočné zbrane. Opakuje sa situácia, že obyvateľstvo Európy sa stáva rukojemníkom napätia.

    Minister zahraničných vecí Sergej Lavrov povedal, že Západ pripravuje zoskupenie štátov pod názvom Spolok demokracií. Tento Spolok bude obchádzať legitímne medzinárodné organizácie ako je OSN a bude politicky nútiť svojich členov do účasti na agresívnych operáciách.

    Riaditeľ zahraničnej rozviedky Ruska Sergej Naryškin povedal, Západ sa snaží nastoliť liberálnu diktatúru. Summit NATO sa mení na summit liberálno-totalitného režimu. Rusko bráni prirodzené hodnoty – rodičovstvo, rodinu, biologickú prirodzenosť, zvrchovanosť národov.

    Riaditeľ ruskej bezpečnostnej služby Alexander Bortnikov informoval, že teroristické organizácie sa vo svete prepájajú a bez spolupráce štátov nemožno proti nim úspešne bojovať. Rozširuje sa ideológia násilia, žiadny štát nie je poistený proti terorizmu.

    Náčelník Generálneho štábu Valerij Gerasimov – jadrová politika RF je obranná, ale aj približovanie sa jadrových zbraní k hraniciam Ruska, napríklad let jadrovej rakety odôvodňuje úder na krajinu a organizáciu (NATO) pôvodu rakety.

    Čínsky minister obrany Wei Fenghe ostro útočil na USA, ale bez ich menovania. Zdôraznil, že Tajwan je súčasťou Číny a čínska armáda nedovolí jeho odtrhnutie. Spojenie Tajwanu s Čínou je historickým trendom. Čínska armáda a armáda RF stále viac utužujú spoluprácu. Čína je najväčší ekonomický partner 120-tich štátov sveta.

    Minister obrany Bieloruska Viktor Chrenin vidí to, čo sa deje okolo Bieloruska ako zápas o nové rozdelenie sveta. Je to daň za bohatstvo Ruska. Zbrane sa umiestňujú do kozmu, hranice štátov strácajú zmysel. Na cvičení Západ 21 (v septembri t. r.) Bielorusko a Rusko prehĺbia spojenie svojich armád. Budú mať jedinú obrannú politiku.

    Na konferencii tiež zaznelo, že 60 % svetového HDP sa už tvorí v Ázijsko-tichooceánskom priestore.

    USA budujú flotilu, ktorá bude operovať na východ od Indie, operatívna bude od roku 2024. Pentagon vypracoval v minulom roku osobitnú anti-čínsku stratégiu.

    Námestník ministra obrany Indie Adžaj Kumar informoval, že India má ruskú licenciu na výrobu vakcíny Sputnik V a do konca tohto roku vyrobí a zaočkuje 900 miliónov Indov. Toto by si mal prečítať náš minister zdravotníctva generál Lengvarský.

    Počas konferencie sa udial v Čiernom mori incident s britskou vojnovou loďou. Na konferencii sa o incidente vôbec nehovorilo, nemal globálny význam, ale vo večerných diskusiách na ruských televíznych kanáloch sa objavil názor, že podobné incidenty sa budú vyostrovať a nabudúce by malo ruské lietadlo západnú vojnovú loď už priamo bombardovať.

    Ja som vystúpil v panelovej diskusii o informačnej bezpečnosti, falzifikácii dejín a dezinformáciách. Svoje vystúpenie prikladám:

    Politický a mediálny zápas na Slovensku za priateľské vzťahy k Rusku

    Ján Čarnogurský, Bratislava

    Konferencia o medzinárodnej bezpečnosti, Moskva 22. – 24. júna 2021

    Slovensko je tradične rusofilskou krajinou. Po rozpustení Varšavskej zmluvy vzhľadom na svoj historický vývoj a geopolitické postavenie jedinou alternatívou pre Slovensko bol vstup do dnešnej Európskej únie. Vnútorné a vonkajšie sily, ktoré v Spojených štátoch dostali názov deep state začali hneď spájať vstup do EÚ so vstupom do NATO.

    Napriek členstvu v NATO na Slovensku zostal priateľský vzťah k Rusku. Prejavuje sa to nielen v obľube ruskej kultúry a umenia – každoročné koncerty Alexandrovcov sú vždy vypredané, ale aj v zahraničnopolitickej dôvere. Americké agentúry na prieskum verejnej mienky robia každé dva roky prieskum vo viacerých členských štátoch EÚ o názoroch obyvateľov na otázky zahraničnej politiky. Na otázku – približne – od ktorého štátu očakávajú v prípade medzinárodnej krízy najväčšiu podporu, pravidelne víťazí na Slovensku Rusko.

    Z knihy „Kto hrá ruskú ruletu na Slovensku“ autorov Grigorij Mesežnikov, Ján Bartoš, Bratislava 2021, vyberiem z množstva sociologických údajov dva: na otázku z výskumu v roku 2018 o podpore politiky prezidenta Vladimira Putina, na Slovensku odpovedalo kladne 41 % respondentov, najviac z krajín V4. Na otázku „Na čiu stranu by ste sa pripojili v konflikte medzi USA a Ruskom“, 20 % respondentov odpovedalo, že na stranu Ruska a len 6 % na stranu USA, najviac zo všetkých 14 skúmaných európskych štátov a len na Slovensku príklon k Rusku prevýšil príklon k USA (str. 43).

    V apríli 2015, na výročie oslobodenia Slovenska, navštívil Bratislavu ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Na cintoríne padlých sovietskych vojakov na Slavíne v Bratislave ministra pozdravilo 3 – 5 tisíc obyvateľov, ktorí sa tam zhromaždili. Amerike nakloneného slovenského prezidenta vypískali, ministra Lavrova privítali s veľkými ováciami.

    Na Slovensku nie je riadna americká alebo NATO základňa. Severné krídlo NATO – Poľsko a Pobaltie nie je spojené systémom základní s južným krídlom – Rumunsko a Bulharsko. V Bratislave a ďalších slovenských mestách prebiehali od roku 2016 až do vypuknutia korona krízy niekoľkokrát ročne verejné demonštrácie obyvateľov proti zriadeniu americkej alebo NATO základne na slovenskom území. Politické strany sú si vedomé odporu voličov proti základniam a najmä pred voľbami sľubujú, že nemajú v pláne povoliť vybudovanie základne. Pravda, tlak deep state pokračuje a zatiaľ sú na Slovensku oficiálne štyria americkí vojaci.

    Tzv. médiá hlavného prúdu sú z veľkej časti v rukách zahraničných vlastníkov. Uverejňujú materiály, ktoré sú negatívne, v najlepšom prípade neutrálne voči Rusku. Politické elity na Slovensku dokážu zastávať národné záujmy len v izolovaných prípadoch, napríklad predchádzajúca vláda Igora Matoviča dokázala doviezť na Slovensko vakcínu Sputnik V, ale nedokázala ju už efektívne v krajine použiť. Prezidentka Zuzana Čaputová nedávno verejne podporila pozbavenie práva veta pre členské štáty Európskej únie v zahraničnej politike. Ak sa tak stane, veľké štáty rozhodnú niektorú zahraničnopolitickú otázku a malé štáty ako Slovensko budú musieť za ich rozhodnutie bojovať.

    Západné politické elity sa vo všeobecnosti nedokážu vzoprieť globalistickému prúdu. Podarilo sa to prezidentovi Donaldovi Trumpovi a videli sme, aká svetová búrka sa proti nemu spustila až ho vyhnala z Bieleho domu. Môže byť jedinou výnimkou, ak na budúci rok vyhrá prezidentské voľby vo Francúzsku Marine Le Pen, ona by mohla zbrzdiť globalistický prúd v Európe. Tento stav európskych politických elít najlepšie vysvetľuje americká teória o deep state.

    Ozbrojené sily, v tomto prípade ozbrojené sily Ruskej federácie, sú poslednou zárukou, že deep state neovládne celý svet a národy, ich kultúra a osobitné dejiny nezaniknú.
    Priateľský vzťah Slovákov k Rusku sa prejavuje v mnohých formách. Od roku 2006 existuje a má pobočky v mnohých mestách Slovensko-ruská spoločnosť. Udržiava sa bez akejkoľvek štátnej podpory. Organizujú sa skupiny, ktoré udržujú hroby sovietskych vojakov vo svojom okolí. Existuje slovenská pobočka Nočných vlkov. Umelecké súbory majú vo svojom repertoári ruské piesne. Prakticky niet incidentov proti sovietskym pomníkom. Na Slovensku pracuje, rovnako ako v desiatkach iných štátov, Klub priateľov Krymu.

    Na Západe sa stupňuje propaganda proti Rusku. Zároveň sa ukazuje, že Rusko je najspoľahlivejšou oporou medzinárodného práva a mieru vo svete. Nech Rusko vie, že má priateľov aj za svojimi hranicami.

    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

    CHCEM PODPORIŤ

    Zdroj: srspol.sk / 27.6.2021

    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]
    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
    ZDIEĽAJTE ČLÁNOK
    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑